Jaro na Základní umělecké škole

Jarní dny přinesly do ZUŠ nejen toužebně očekávané oteplení, ale také mnoho kulturních událostí.

V polovině dubna měli naši posluchači možnost uvidět první jarní Veřejný koncert s již tradičně vysokou hráčskou úrovní interpretů všech věkových kategorií. Po dvou letech se na konci dubna uskutečnil Učitelský koncert, jehož velkým pozitivem byla široká účast téměř všech pedagogů.

Na konci března se Martin Lédl, žák kytarové třídy Marka Šaara, zúčastnil celostátní kytarové soutěže „PRAGuitarra Clássica 2013“. V soutěži, které se zúčastnilo 60 kytaristů, zvítězil v I. kategorii. Vzhledem k tomu, že Marek Šaar působí na ZUŠ 3. rokem, je to skvělý výsledek.

Začátkem května proběhlo v Pardubicích Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Hana Voltrová v VII. kategorii obsadila 2. místo s nejvyšším počtem bodů, když 1. místo nebylo uděleno... Uvážíme-li, že v celé republice je přes 380 ZUŠ, je to opět vynikající úspěch a skvělá propagace našeho města na kulturním poli. Tento výsledek je zároveň odrazem dlouhodobé práce na vysoké úrovni učitelky akordeonové třídy Moniky Fukasové.

V polovině května dala o sobě vědět také elektrofonická třída naší školy Koncertem rockové hudby, který se odehrál v Kongresovém sále hotelu Academic. Diváci, kteří našli cestu do koncertního sálu, byli určitě spokojeni. Když už se zmiňuji o tomto žánru, jsem rád, že se do zdárného konce blíží výstavba hudebního nahrávacího studia v půdních prostorách hlavní budovy ZUŠ. Předpokládané zahájení provozu by mělo být v září.

Na konci května realizovala ZUŠ tři výchovné koncerty pro mateřské školy, Absolvent-ský koncert, v červnu koncert pro seniory v rámci festivalu „Zámeček“, Absolventský koncert klavírní třídy, koncert kytarové třídy. Poslední velkou akcí naší školy v tomto školním roce je Zahradní koncert v altánku na zahradě ZŠ.

Na závěr bych rád poděkoval paní farářce Jarmile Kučerové za poskytnutí několikaletého kulturního azylu v Husově sboru. Nebýt těchto prostor, neměli bychom možnost veřejně vystupovat v tak kvalitním akustickém prostoru. Od podzimu se vracíme do zrekonstruovaného zámku.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Jarní aktivity na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Soutěžní předjaří na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.