Je po volbách. Zaplať pánbůh

Myslím, že se mnoha lidem po skončení volebního šílenství ulevilo, bez ohledu na výsledky voleb. To vypjaté období nikomu nesvědčí. Kandidáti jsou v neustálém zápřahu, voliči vášnivě debatují v hospodách nebo si vyměňují informace na sociálních sítích. Všudypřítomní pomlouvači a závistníci prožívají pravé orgie, protože kdy jindy lze na někoho hodit s takovou rozkoší anonymně špínu?

Oddechli si i pracovníci městského úřadu, protože administrativa kolem voleb je obludná. Při souběhu obecních a senátních voleb trojnásob. Hlasovací lístky pro Roztoky a obce pod ně spadající zaplnily celou zasedací místnost úřadu. Téměř všichni, kdo na úřadě mají ruce, se podíleli na jejich roztřídění, vložení do obálek a distribuci, následně ještě seděli dlouhé hodiny v okrskových volebních komisích. Díky jim jsme přípravu a průběh voleb zvládli velmi dobře.

Výsledky jsou sečteny, vítězové slaví, poražení smutní. Přál bych si, aby poražení hledali vinu za svoji prohru především u sebe a aby se vítězové nenechali svým triumfem zaslepit.

Je těžké přiznat si porážku. Všichni máme tendenci pokládat své názory za jediné správné a nechápeme, jak si někdo může myslet něco jiného. Hledáme za tím nějaký postranní úmysl, nekalý cíl.

A v případě vítězství máme sklon pohlížet na poraženého soupeře svrchu. Pocit moci je tak opojný...

Snad noví zastupitelé, ať už budou sedět na židlích koaličních nebo opozičních, naleznou dostatek pokory a vzájemného respektu a budou svoji úlohu plnit důstojně a zodpovědně. Naše město to potřebuje.

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
ODRAZ v čase volebním | Jaroslav Drda
Slovo starosty | Jan Jakob
Volby přede dveřmi | Jaroslav Drda

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.