Ježíšek před volbami - aneb nejhloupější usnesení zastupitelstva

Hysterie v honbě za hlas voliče se v srpnovém zastupitelstvu dostala do otáček a naši milí zástupci ODS vyplodili skvělý nápad, který nás bude stát každý rok minimálně dva miliony z městské kasy. Populismus mi přijde jako sprosté slovo a pro můj údiv se na něj nechali zlákat ve větším počtu zastupitelé, a tak tento hloupý nesmysl spatřil světlo světa.

Ano ano, v minulém čísle Odrazu jste četli dobře - každá rodina dostane 1500 Kč za dítě starší tří let neumístěné do roztocké mateřské školy. Letos byl počet těchto nevyřízených žádostí 79. Nevypadá to tak neutěšeně, ale uvědomme si, že možná dvacet i třicet žádostí nebylo podáno, neboť si rodiče uvědomili, že jejich dítko, byť tříleté, se do roztocké školky stejně nedostane, a tak tu hned máme 110 až 120 žádostí, a to pěkně po patnácti stovkách měsíčně, a na konci roku se nám to pěkně kulatí na dva miliony (a to nepočítám rodiče dětí, kteří je ani do školky dát nechtějí nebo nemusejí, ale jistě si patnáct set ujít nenechají). Za čtyři roky volebního období to může být celých osm milionů, ne-li více, za které by se dala postavit na městském pozemku mateřská škola pro padesát dětí.

A teď ještě trochu jinak a zkuste počítat se mnou (bohužel zastupitelé to zřejmě jaksi ve volební vřavě opomněli)... Jedna třída mateřské školy nás stojí na pronájmu dvacet pět až třicet tisíc měsíčně a my takto rozházíme 180 tisíc... to je přeci šest i více pronajatých tříd mateřské školy a to je 150 dětí (!!!) umístěných ve školce. Jenže tímto usnesením nebudeme mít ani pět tříd v pronájmu, ani dvě třídy ve vlastnictví a za čtyři roky nebudeme mít nic a rodiče nebudou mít taky nic, protože 1 500 Kč není zase taková částka, aby zajistila předškolní výchovu dítěte.

A co je i nespravedlivé - tohoto měsíčního ježíška bude mít vlastně pouze určitá skupina lidí, a proto navrhuji milé zastupitelstvo, vyplácejme 2 500 Kč měsíčně seniorům, kteří se nedostali do DPSky (dům s pečovatelskou službou v Roztokách, kde „leží“ 30 žádostí), a přispějme z městské kasy měsíčně též těm, co nejezdí autem do práce, 1 000 Kč na MHD a těm, co jezdí autem, 1 000 Kč na benzin a těm, co chodí pěšky, 1 000 Kč na střevíce a dalším a dalším.

Nezbývá než doufat, že se nové zastupitelstvo zachová jako řádný hospodář, přehodnotí a zruší toto nesmyslné populistické usnesení a nahradí ho smysluplným s řádným financováním předškolní výchovy, které bude ku prospěchu všem.

René Šefr

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.