K čemu potřebujeme stavební komisi?

Plným jménem Komisi stavební a rozvoje města? Z venku to vypadá, že k ničemu. Vždyť se také již téměř rok nesešla a téměř nikomu nechybí. Jen zástupce naší volební strany v této komisi mne opakovaně vyzývá, abych s tím, jako člen a posléze dokonce předseda kontrolního výboru, něco udělal. Tak tedy již delší dobu apeluji, kde mohu. „Ale je to marný, je to marný... je to marný.“ (Upozorňuji zde naše gramatické puristy, že se v tomto případě nejedná o neznalost jazyka, ale o parafrázi.) Ani kontrolu toho, zda a jak pracují komise rady a výbory zastupitelstva se mi na kontrolním výboru zastupitelstva nepodařilo prosadit. Tak snad se něco změní po tomto článku.

Komise rady, to není o tom, že se tu a tam sejde pár strejců a tet, aby si poklábosili. Volební strany, které uspěly v komunálních volbách, do nich nominují odborníky na danou problematiku. A ve svém vlastním zájmu ty nejlepší. Názor komise by měl být při rozhodování rady města oponentem názoru úředníků. Vlastně takovým hlasem lidu. Její doporučení, stejně jako doporučení úředníků, jsou pro radu nezávazné. Je ale v jejím zájmu a potažmo v zájmu celého města, aby k těmto doporučením při svém rozhodování alespoň přihlédla.

Pokud tedy rada města ve svém rozhodování přihlíží jen k jednomu zdroji informací, tedy názoru úředníků, tak nám, alespoň v tomto případě, ta demokracie silně kulhá na jednu nohu.

Vít Calta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Nakládání s odpady | Radan Kaderka
Óda na květen | Ladislav Kantor
Petičník jako uličník | Markéta Bernátová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.