Každá legrace něco stojí

Jako sršni na vetřelce či jako svobodní a nezávislí novináři na prezidenta Zemana se v minulém čísle Odrazu vrhli někteří potrefení houseři na Tomáše Šalamona. Buď nepochopili, ale spíše neakceptovali, jeho docela těžkou nadsázku v článku Anticharta z březnového čísla. Tomáš Šalamon ale jen vtipně okomentoval to, že zastupitelstvo přijalo usnesení odsuzující, že se někdo někde sešel, a vyjádřil tam demokraticky svůj názor.

Nebýt tohoto kroku, nikdo by nespojoval pražskou deklaraci s naším městem. Nikdo tedy neudělal pro popularizaci deklarace v Roztokách víc než místostarosta Tomáš Novotný svou úspěšnou snahou prosadit odsuzující usnesení zastupitelstva. Vavříny za to ale nepatří jen jemu. Musí se o ně podělit s předsedou Strany zelených Martinem Matasem, který ho údajně, jak potvrdil sám místostarosta, k tomuto činu navedl. Ne všichni zelení pak ale toto usnesení na jednání zastupitelstva podpořili.

V diskusi na Roztoky.com jeden z diskutujících pojmenoval ty, kdo návrh usnesení podpořili, jako 13 statečných. Vzhledem k tomu, jak se salafisté chovají k lidem, kteří mají jiný názor, je ale třeba za statečné naopak považovat ty, kdo návrh tohoto usnesení nepodpořili. Překvapilo mne, že někomu vadí, že někdo ví, jak který zastupitel hlasoval. Jmenné hlasování slouží i k tomu, aby se voliči orientovali při příštích volbách. A tajné to není. Kdo, kdy, jak hlasoval, je možné najít na stránkách města.

Já jsem se hlasování zdržel. Mrzí mne to. Ale takhle to chodí, když někdo dává zastupitelstvu materiály až na stůl, nikoli s týdenním předstihem, aby se zastupitelé mohli s problematikou seznámit. Kdybych tuto možnost byl měl, nebyl by při hlasování proti jen předseda ODS.

Článek Tomáše Šalamona byl údajně jednou ze dvou posledních kapek, kdy pohár trpělivosti TOPky a Sakury s odlišnými názory koaličního partnera přetekl. Město přišlo o výborného místostarostu a místostarosta Novotný se v kanceláři místo na Huka dívá na paní Šlancarovou.

Stanislav Čáslavka

zastupitel a předseda MO ČSSD Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Hledíme na sebe. Ano | Tomáš Novotný
ODRAZ slaví! | Stanislav Boloňský
Píšu, píšeš, píšeme | Jaroslav Drda
Léta s Odrazem | Jaroslav Drda

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.