Kde bude bahno v příštích měsících? Aneb připravené investice za 43 mil. Kč

Nové vedení našeho města bude mít při vstupu do funkcí výrazně ulehčenou situaci, protože s přípravou investic nebude začínat na zelené louce jako my v roce 2010. Po dlouhém období příprav se na konci volebního období konečně rozbíhá i samotná výstavba – jedná o kanalizace, silnice, chodníky či vodojemy – celkem budou realizovány infrastrukturní zakázky za 43,1 mil. Kč bez DPH. Navíc je projektově připraveno několik dalších ulic, které snad přijdou na řadu v příštím roce.

Stavba
Oprava silnice | ilustrační foto | mF

Investiční akce měla dle koaliční smlouvy v gesci roztocká ODS a zde je soupis toho, co se bude v nadcházejících měsících v Roztokách dít. Všechny akce byly soutěženy jako otevřená výběrová řízení – tedy nejtransparentnější možnou formou.

Komplexní rekonstrukce ulic Wolkerova, Na Valech, Pod Řivnáčem a Třebízského.

Cena díla: 17 466 500 Kč bez DPH

Zhotovitel: Eurovia CS

Výstavba kanalizace a rekonstrukce povrchů na Žalově a v ulici Třebízského je jednou z největších investičních akcí města. Samotná realizace je rozdělena do několika fází. První etapa začala 25. září a předpokládaný termín dokončení žalovské části akce je jaro 2015 – vše ale bude záležet na počasí a geologii terénu. Poté se stavaři přesunou do ulice Třebízského, která by měla být dokončena rovněž v průběhu jarních měsíců.

Rekonstrukce Jana Palacha a ulice Puchmajerova

Cena díla: 16 845 457 Kč bez DPH

Zhotovitel: Integra

Další významnou akcí, jejíž realizace začne v průběhu října, je kompletní rekonstrukce ulice Jana Palacha a ulice Puchmajerova. První etapa by měla být hotova ještě v letošním roce – konkrétně se jedná o úsek mezi Tyršovým a Školním náměstím. V jarních měsících se bude dále pokračovat směrem k Haškově ulici a ulicí Puchmajerovou.

Chodníky

Cena díla: 2 249 203 Kč bez DPH

Zhotovitel: IPPOS

V srpnu začala oprava roztockých chodníků. Řada menších i větších úseků by měla být dokončena ještě v letošním roce. Na konci září finišovala oprava ulice 17. listopadu, dále se stavaři přesunou do ulice Žirovnického a do Olbrachtovy ulice.

Žalovský vodojem

Cena díla: 5 864 290 Kč bez DPH

Zhotovitel: ITC servis

Investice, která sice není na první pohled viditelná, ale je neméně významná, se týká rekonstrukce vnitřního pláště žalovského vodojemu, který zajišťuje pitnou vodu většině obyvatel našeho města. Má dvě komory, z nichž rekonstrukce každé trvá přibližně osm týdnů. V podzimních měsících bude dokončena první etapa, druhá komora přijde na řadu na jaře roku 2015.

Vodojem u Sokolovny

Cena díla: 441 177 Kč bez DPH

Zhotovitel: AMIKA FIRST

Většina obyvatel našeho města možná ani neví, že v blízkosti Sokolovny je i menší roztocký vodojem s kapacitou téměř 500 m3 pitné vody, který slouží víceméně jako záložní. Oprava bude dokončena ještě v roce 2014.

Vodoteč v ulici U Zastávky

Cena díla: 244 262 Kč bez DPH

Zhotovitel: AMIKA FIRST

Výrazné deště posledních měsíců ještě zhoršily stav vodoteče v ulici U Zastávky. Havarijní stav zdejší lávky a pomalé vymílání komunikace bylo nutné aspoň částečně sanovat. Bohužel ještě horší situace je v údolí Žalovského potoka.

Roman Jandík
místostarosta města za ODS

Kam dál

K výstavbě v Roztokách | Michaela Růžková
Knížecí rady exstarostky | Roman Jandík
Slovo starosty | Jan Jakob

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

ANO, presne takto se chovala

ANO, presne takto se chovala kazda koncici vlada. Honem rychle napodepisovat co nejvice zakazek. Standa Gross takhle prodal posledni den SPT Telecom. Proc asi? Na rozdil od Ratha alespon krabice od bot chytre zlegalizoval pres akcie. Jeden z dodavatelu v seznamu me ponekud znepokojuje. http://www.nasipolitici.cz/cs/clanek/101-cesko-11-let-bez-zakona-o-uredn.... Doufam, ze se v pripade Roztocke ODS mylim :-/

mýlíte

Dobrý den,
všechna zmiňovaná výběrová řízení byla soutěžena jako "otevřená", tzn. každý se mohl přihlásit - http://www.roztoky.cz/verejne-zakazky. Hlavním posuzovacím kritériem byla cena. Nad rámec toho jsem vždy po úřednících požadoval, aby byl osloven větší než nutný počet firem a do výběru jsem nikdy nemluvil. Co je ale důležité - NIKDO z účastníků výběrových řízení se proti výsledku neodvolal, což značí důvěru, kterou k procesu výběru firmy mají.

A poslední věc - kontrolní výbor města snad poprvé v historii nenašel v letošním roce na kontrolovaných výběrových řízení ani formální nesrovnalosti.

Roman Jandík
místostarosta města, ODS

nedůvěra

Dobrý den,

pane Jandík, je smutné, že náš národ vidí ve snaze a práci všech veřejných osob jenom korupci a tunely. Tomáš Klus to ve své písničce zpívá pěkně ("remcat doma u piva" nebo jak to zpívá). Pracuji také ve státní sféře a je smutné, kolik negativních věcí jsem si už vyslechl o své pozici a mém zaměstnavateli, hrůza. Lidé jsou neznalí, líní si něco vyzjistit, v tomto případě podrobnosti o veřejných zakázkách Roztok a pak dokáží jen remcat a prd ví.

Kdyby těchto 60% remcalů, co čumí doma na Novu a jí podobné bulváry s lahváčem v ruce, radši zvedlo zadky a šli k volbám...

Pane Jandík dostal jste můj hlas, snad budou nadcházející 4 roky, ku prospěchu obyvatel Roztok, kteří byli volit.

S pozdravem Pavel

Dobrý den, Pavle, děkuji za

Dobrý den, Pavle,

děkuji za komentář i za hlas. Bohužel je to přesně tak, jak píšete. Kritizovat je snadné a laciné - to předvádí na celostátní úrovni Ano, na roztocké zase Zelení. Budeme pokračovat v naší práci a za čtyři roky se situace třeba změní.

Pěkný den,

Roman Jandík

Dobry den pane Jandiku, Nejen

Dobry den pane Jandiku,
Nejen ja jsem toho nazoru, ze nejslabsim clankem ODS jste vy. Kde muzete pomlouvate. Kdyz to nejsou Zeleni, je to ANO, nebo TOP09. Kdo vas sleduje vi, ze si to neodpustite temer nikdy. Rad bych vas pozadala, abyste potlacil sve neopodstatnene ego a pracoval ve prospech mesta navzdory vasemu ideologickemu bludu. Na komunalni urovni jde o konkretni lidi a v TOP i SZ je dost kvalitnich lidi, kteri pro mesto pracovat myslim chteji. Mohu se zeptat, cim se zivite a co jste vlastne v zivote dokazal, ze mate patent na moudro? Az budete trosku starsi, mozna pochopite, ze nazory muzete mit jake chcete, ale je lepsi je nepodsouvat okoli. Taky jsem presvedcena, ze az zmizite z ODS vy a pan Salamon, vystreli starana zpet k 20%.

Vážená paní, mohu se zeptat

Vážená paní,

mohu se zeptat já Vás, kdy jsem nepracoval ve prospěch města? Nebo o jakém ideologickém bludu mluvíte? Můžeme samozřejmě diskutovat o jednotlivostech, ale musíte mně napsat, v čem konkrétně se mnou nesouhlasíte.

Ohledně mého působení - moje stručné CV naleznete zde: https://www.odsroztoky.cz/lide/roman-jandik
Předseda místního sdružení ODS se dle stanov volí tajnou volbou každé dva roky, vstupte k nám do ODS a můžete se na podobě našeho místního sdružení sama podílet.

Příjemný večer, Roman Jandík

Rekonstrukce Jana Palacha a ulice Puchmajerova

Dobrý den, tuší někdo, jak to vypadá s touto rekonstrukcí? V říjnu už asi nezačne a i když to tak venku zatím nevypadá, neblíží se zrovna nejvhodnější roční období na výstavbu komunikací.

Dobrý den, se začátkem

Dobrý den,
se začátkem samotné stavby bohužel ještě vyčkáváme na přílsušná lhůty ve stavebním řízení, vysoutěženo je. Zda se začne stavět ještě letos nebo bude lépe počkat si nedovolím v tuto chvíli predikovat - spíše bych řekl, že ne. Jak píšete, není zrovna moudré začít stavět v listopadu.

S pozdravem,

Roman Jandík
ODS

Finální závěr - výstavbu Jana

Finální závěr - výstavbu Jana Palacha a Puchmajerova necháme na jaro, abychom neohrozili technologii výstavby.

S pozdravem,

Roman Jandík

Děkuji za info.

Děkuji za info.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.