Kde to žije? No přece v Roztokách!

Pán, který nám na obecní plochy vylepuje plakáty, už je několik týdnů nešťastný. Pravidelně si mi chodí stěžovat, že na nové plakáty už nemá místo.

Budeme na to samozřejmě muset reagovat. Ne, nebudeme zvětšovat plakátovací plochy, přece jenom to stojí nějaký peníz, spíše budeme muset nějak omezit dobu vyvěšení jednotlivých plakátů, ale o tom dnes nechci vést řeč.

Spíš je to pro mne známkou toho, že se nám dění v Roztokách pěkně oživuje. Z toho mám pochopitelně radost, vždyť jsem jeden z těch, kteří se o to v Roztokách mnoho let snaží, navzdory škarohlídům, kteří Roztokám předpovídali chmurný úděl pražské noclehárny. Ještě více mě však těší, jak se zvedá nejen množství, ale i kvalita akcí. Svědčí to mimo jiné o tom, že pořadatelé nespí na vavřínech, ale snaží se využívat svých zkušeností z předchozích let k pozvednutí úrovně svých programů, využívat nové technologie, zdokonalovat organizaci, hledat nové zdroje.

Zvětšuje se také rozmanitost kulturní, společenské a sportovní nabídky. Objevují se noví a mladí pořadatelé, kteří mají svěží invenci a chuť něco dělat pro lidi kolem sebe. Už to samo o sobě je pro naše město výhra.

Město totiž netvoří jen silnice a domy, ale především lidé, kteří v něm žijí, a jejich schopnost prožívat svou městskou příslušnost v pospolitosti. Co může vztah k městu posílit víc, než když se stovky lidí sejdou na jednom místě, upřímně se baví a užívají si společných příjemných chvil?

Blíží se léto. Přeji všem čtenářům Odrazu, aby bylo takové, jaké si ho představují.

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Noclehárna Prahy? | Jaroslav Drda
Slovo starosty | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.