Ke studii v lokalitě Přívoz

Lávka u přívozu je velice dobrý nápad, ale proč volit variantu na ostrůvek s výhledem na čističku a továrnu a v záplavovém místě a nespojovat druhý břeh, kde je velice příznivá cesta pro cyklisty a bruslaře s možností posezení a občerstvení. Proč budovat sportoviště na ostrově, kde je i cítit zápach z čističky i chemičky? Vybudované hřiště v ulici Tiché údolí je neudržované a nevyužívané. A jak se vám líbí přístup do Roztok od Únětic u vyhořelé "Maxmiliánky" a bývalého koupaliště? Pěkná vizitka Roztok.

Opravdu je nutné budovat další hřiště a soupeřit s druhým břehem, kde se podařilo prostředí velice pěkně upravit. Proč budovat nákladnou asfaltovanou cyklostezku na ochranném valu, kde je pěkná udržovaná cesta. Asfaltový povrch cesty pokračuje z Roztok až do Úholiček. Zde vidíme, jak asfaltem prorůstají kořeny stromů, povrch je nerovný a nepohodlný.

V Žalově se vždy po deštích rozvodní potok a zanáší cestu, že máme cross bike i v ulici Potoky. Nebylo by vhodné řešit tuto situaci?

Myslím si, že budovat sportoviště na ostrůvku je nesmysl a i poloviční lávka další nesmyslná investice. Navrhuji vypsat výběrové řízení na zřizovatele lávky, která spojí oba břehy Vltavy.

Oslovit studenty architektury, kteří budou mít jistě nevšední a levnější i smysluplné varianty pro projekt zamýšlené lávky, která spojí oba břehy.

Občerstvení a čekárna na přívozu se dá pořídit určitě i za menší finance, a snad se raději také zamýšlet nad jízdním řádem, který by se měl prodloužit do pozdějších večerních hodin.

Akce budování cyklostezek, ze kterých se stává snad povinnost, je už úsměvná.

V okolí Roztok máme krásná místa i prašné kvalitní cesty značené turisty, stačila by jen ohleduplnost přednosti na cestách nebo také využít starou silnici na Prahu a stezku směřovat směrem na Suchdol nebo Sedlce přes Roztocký háj. I lávkou pak využívat druhý břeh až do Kralup nebo Troji.

Stávající prašné cesty (na Řivnáč, do Úholiček, Tichého údolí, Únětic, Suchdol) z mého pohledu vyhovují.

Ludmila Křížková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.