Klub železničních modelářů

Roztoky se stávají velkým městem. Máme tu dva supermarkety, na náměstí vodotrysk, hospodu s obsluhou nahoře bez a od 1. dubna i modelové kolejiště.

Najdete ho na nádraží v budově, která v letech 1985 - 2002 sloužila při rekonstrukci tratě jako provizorní výpravní budova. Zde, v bývalé dopravní kanceláři, je celkem 160 metrů kolejí, po kterých jezdí několik desítek lokomotiv a vozů, z větší části vlastní výroby.

Pokud Vám bude hlavní budova modelového kolejiště něco připomínat, není to náhoda. Je to skutečně kopie nádraží Praha-Vysočany. Dále je tu k vidění odbočka Skály a budova bývalého nádraží Praha-Libeň dolní nádraží z dnes již zrušené trati z Vysočan na Těšnov. A jaké tu jezdí vlaky? „Bobinky“, „Brejlovci“, „Zamračené“, „Banáni“ a další mašinky, známé z našich tratí, tahají osobní i nákladní soupravy mezi jednotlivými nádražími dle pokynů obsluhy.

Kolejiště má otevřeno nejméně jeden víkend v měsíci. Členové klubu se na termínu otevření vždy domlouvají podle toho, kdy jich má větší počet čas, aby se vystřídali při řízení kolejiště. Proto není velká naděje, že se jim někdy podaří dostat se do kulturního kalendáře našeho časopisu. Doporučuji tedy sledovat jejich stránky: http://kzmroztoky.webnode.cz/,

Vít Calta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.