Knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih, zakoupených do městské knihovny během měsíce května 2014 [knihovna.roztoky.cz - www.facebook.com/MKRoztoky

Beletrie:

Hakl, E. Hovězí kostky (Dvojnásobný držitel Magnesie Litery za nejlepší prózu (2003 a 2014) a nositel Ceny Josefa Škvoreckého (2010) přichází s novou knihou. Soubor jedenácti povídek, majících společného vypravěče, ne však čas.)

Pawlowská, H. Pravda o mém muži („Je to příběh mého manželství. A začala jsem ho psát, když jsem byla nejvíc smutná, abych si vybavila, jak jsem byla veselá. Jak jsem milovala a jak jsem byla milovaná.“)

Pratchett, T. Trilogie o Nomech - Na cestu, Na nepřítele, Na shledanou (Nomové jsou bytosti podstatně menší než lidé, sir Terry vás provede jejich osudy v Anglické krajině.)

Detektivky:

De La Motte, A. [buzz] (HP, hrdina kultovního švédského thrilleru Game, je zpět. Zmizel v nejhlubším utajení, aby si zaslouženě užíval v potu tváře vydělané miliony), [bubble] (Třetí kniha série Henrik „HP“ Pettersson. Game a Buzz rozehrály nevyzpytatelnou Hru o (ne)alternativní (ne)kont-rolované (ne)virtuální realitě.)

Larsson, Asa Než pomine tvůj hněv (Dva mladí lidé zřejmě v honbě za něčím cenným, vysekali díru v ledu a po provaze se spustili až k letadlu. Co ve vraku hledali, nikomu nebudou moct sdělit i kdyby si to přáli.)

Forsyth, F. Seznam smrti (Ve Virginii sídlí agentura TOSA, jejímž úkolem je hledat a zabíjet ty, kteří jsou pro USA natolik nebezpeční, že se ocitli na takzvaném Seznamu smrti.)

Historické romány:

Kornerová, H. M. Kočár do neznáma (Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii.)

Vondruška, Vl. Ještě že nejsem kat (Dobrodružný detektivní příběh, který se odehrává v renesanční Praze.)

Whitton, H. Anežka Česká (Anežka Česká a Jindřich, syn císaře Fridricha II. hovoří o svatbě. Jejich náklonnost je vzájemná, sňatek mocensky výhodný. Vypadá to, že svazku nestojí vůbec nic v cestě.)

Pro děti:

Drijverová, M. Sísa Kyselá, Kopcová, G. První čtení s velkými písmeny, Wilson, J. Za hlasem srdce

Naučná:

León-Portilla, M. Conquista pohledem poražených (Do roku 1959 byla jediným uceleným svědectvím o conquistě vítězná kronika španělských dobyvatelů. Až mexický antropolog a historik Miguel León-Portilla shromáždil texty původních obyvatel.)

Ludwig, P. Konecprokrastinaca (Příručka pro chorobné odkladače povinností, jak se vypořádat s úkoly, které musíme zvládnout.)

Padevět, J. Průvodce protektorátní Prahou (Jaký byl život v ulicích Prahy v letech 1939-1945?)

O těchto i dalších knihách se dozvíte více informací na webových stránkách městské knihovny nebo přímo v městské knihovně. Prosím čtenáře, aby zkontrolovali, zda máme jejich platný email. Začali jsme posílat předupomín-ky a upomínky a chceme, aby co nejvíce čtenářů mohlo tuto službu využít.

Program v knihovně na červen

10. 6. Léčivá moc konopí, 12. 6. Hravé čtení s Pejskem a Kočičkou 24. 6. Smích

Letní provoz (červenec a srpen):

Pondělí 12.00-18.00, Úterý 9.00-15.00, Středa zavřeno,

Čtvrtek 12.00-17.00, Pátek zavřeno

za městskou knihovnu Mgr.
Michal Špaček

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Městská knihovna informuje | Mgr. Michal Špaček
Městská knihovna informuje | Michal Špaček

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.