Knížecí rady exstarostky

minulém Odraze napadla zastupitelka a bývalá starostka Vavřínová způsob rekonstrukce Školního náměstí, kdy ho nazvala Potěmkinovou vesnicí. Projekt opravy z roku 2012 jsem sice neměl ještě osobně na starosti, ale za chodníky zhotovované na přelomu roku 2013 a 2014 již zodpovědnost cítím, a proto si dovolím reagovat.


Chodník
Chodník | ilustrační foto | mF

Kdo žije v Roztokách jen několik měsíců, mohl by si po přečtení jejího článku říct, že ti kluci na radnici to dělají teda úplně blbě, a že jediný, kdo ví, jak se to má dělat, tak je přece paní Vavřínová. Kdo ale žije v Roztokách déle jak jedno volební období, tak zase dobře ví, že během starostování paní Vavřínové se v Roztokách nedělalo vůbec nic – nepostavila se škola ani školka, nezrekonstruovala se snad ani jedna ulice nebo chodník, což si snad všimnul každý, kdo se prošel po našem městě, takže s klidem Vám paní Vavřínová vzkazuji, abyste si Vaše knížecí rady nechala.

Co ale musím uznat, že architektce Vavřínové vždy velmi dobře šlo, tak byly pompézní architektonické studie a všemožné projekty, nejlépe za ceníkové ceny architektonické komory. Například zmíněný projekt na revitalizaci Školního náměstí stál 446 tis. Kč, to je přibližně cena, za kterou jsme vysoutěžili tvorbu kompletní projektové dokumentace na všechny komunikace plánované na rok 2014, a že jich připravujeme hodně. Za oněch cca 446 tis. Kč jsme sice získali návrh Školního náměstí pro třetí tisíciletí, jenomže na jeho realizaci bychom potřebovali nepředstavitelné desítky milionů korun, což asi došlo i bývalé paní starostce, takže projekt skončil v šuplíku a šlo se projektovat něco jiného. Trošku mi to připomíná futuristický projekt na školu za čtvrt miliardy. Ten je na úřadě taky uschován a nikdy ho nikdo nepoužije. Že se na projekty nedělala otevřená výběrová řízení, ale zadávaly se téměř z ruky, jen na základě emailových poptávek, tak to už je jen třešnička na dortu.

Vraťme se ale k našemu náměstí. Budeme-li se bavit o ceně za celou opravu povrchů Školního náměstí recyklovaným asfaltem, jsme někde na hodnotě 1 mil. Kč. Jedná se asi o 10 % z ceny, za kterou bychom byli schopni pořídit kompletní rekonstrukci povrchů celého náměstí s vybudováním „kufru“ a položením zámkové dlažby. Nutno podotknout, že v roce 2012 jsme také ještě netušili, kolik finančních prostředků budeme potřebovat na školu, a zda nebudeme muset město zadlužit. Byli jsme proto na náklady opatrní a i zpětně se mi jeví vynaložené prostředky jako adekvátní k užitku, který z pevného povrchu ulice a nezablácených bot mají obyvatelé. Do budoucna se samozřejmě kompletní rekonstrukci Školního náměstí nevyhneme.

Ke zmíněným obrubníkům: paní Vavřínová má pravdu v tom, že jsme je na jedné straně náměstí skutečně vyměnili za nové a nižší. Ty obrubníky, které byly osázeny v roce 2012, kdy bylo Školní náměstí provizorně sanováno recyklátem, jsme použili při rekonstrukci jiných komunikací – tedy nedošlo k jejich vyhození. Staré svou výškou navíc nedovolovaly správné spádování budovaných chodníků a občané si na ně často stěžovali. Výměnou jsme napravili chybu z roku 2012. Budiž nám ponaučením, že je správné rekonstruovat pokud možno současné chodníky i povrch vozovky, což na Školním náměstí neproběhlo. Od té doby na tom ale trvám a vždy komunikace budujeme nejen s chodníkem, ale i s drenážním systémem pro odvod dešťové vody. Mám pocit, že až na malé chyby vypadají všechny nové komunikace velmi dobře. Chyby se stávají a asi i stávat budou. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a může poučovat. To je ale jediné, co paní Vavřínové jde, kromě projektů pro projekty.

Ing. Roman Jandík
místostarosta města za ODS

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Máte pravdu a všichni to víme...

Pane Jandík, držte se! Vždyť to musí vidět všichni, že se tu za Vašeho volebního období děje více než za předchozího vedení. Jen tak dál...a toho troublemakera Vavřínové si nevšímejte ;-)
Kdybyste nebyl v ODS, tak bych byla fanynkou ještě větší :-)

Dobrý den, děkuji za přízeň.

Dobrý den,
děkuji za přízeň. Bohužel s Vámi nemohu úplně souhlasit. Lidé, kteří se o dění ve městě tolik nezajímají, to tak vidět nemusí. Každopádně je jistě, že v jiné straně než ODS nebudu.. :)

Hezký den, Roman Jandík

:-) fanynka

Tohle vypada moc okate :-) Jste asi prvni politik, k nemuz se hlasi fanynky. Doporucuji z vaseho vsudypritomneho PR tyhle prispevky vyradit, jsou prilis okate a narcisisticke. Nezmekci to ani zminka o zle ODS a hodnem Jandikovi. Prectete si to jeste jednou a mozna si neceho vsimnete :-)

To souznění mezi politikem a

To souznění mezi politikem a fanynkou je dokonalé. Dokonce fanynka (podle svého vzoru) nepoužívá v oslovení 5. pád.

Dobrý den, já i kolegové z

Dobrý den, já i kolegové z ODS zde vystupujeme zásadně pod svými jmény.

S pozdravem, Roman Jandík

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.