Komunikace úřadu s občany

Městský úřad má stejně jako obyvatelé našeho města zájem o to, aby bylo v Roztokách všechno v pořádku, abychom měli město pokud možno pěkné, čisté a bezpečné.

Byli bychom rádi, kdyby nám sami občané pomohli s vyhledáváním problematických míst či závad. Proto jsme na městském webu zavedli rubriku Hlášení závad. Každý občan, který zjistí v obci nějaký závažný nedostatek, jej může ohlásit prostřednictvím webového formuláře, případně připojit snímek závady.

Co je na tom tak převratného, říkáte si možná, závady jsme mohli hlásit kdykoli. Ano, ale rozdíl je v tom, že nyní se toto hlášení zobrazí na městském webu a povinností příslušného odboru bude se k ohlášené závadě na tomtéž místě vyjádřit. Občané tak budou moci řešení závad on-line sledovat a kontrolovat, nebo se aspoň dozvědí, jaký je stav věcí.

Doufám, že poté, kdy náš časopis vyjde, nebude web zahlcen stovkami hlášení o každé maličkosti. Aplikace by měla sloužit především k hlášení takových závad, jako je nebezpečná díra v silnici, neprůchodný chodník, výskyt autovraku, rozbité lavičky či koše a podobně.

Nemohu a nechci slibovat, že každou závadu odstraníme okamžitě, ale veřejnost by se měla přinejmenším dozvědět, co s tím příslušný pracovník hodlá dělat.

Po pravdě řečeno, sám jsem zvědav, jak se tento systém osvědčí a jak se s ním pracovníci úřadu vypořádají. Jeho cílem je urychlení oprav a také zvýšení informovanosti občanů, o jejímž významu jistě nikdo nepochybuje.

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Anketa pokračuje | Jaroslav Drda
Říjnové zastupitelstvo | Stanislav Boloňský

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.