Komunitní škola Roztoky - jak to u nás chodí?

Ve třídě dny běží svým pravidelným tempem - ráno začínají děti společným kruhem a poté se věnují střídavě matematice (metodou prof. Hejného), čtení, psaní a zpívání, celý jeden den je zaměřen na výuku angličtiny. Děti si třídu vyzdobily svými obrázky a vytvořily si stolek ročních období, na kterém teď krásně bují jaro.

Každý čtvrtek je projektovým dnem, kdy opouštíme učebnu a vyrážíme do světa nasávat dovednosti a vědomosti, často si přitom děti vyplňují také pracovní list.

V lednu mimo jiné proběhla návštěva v malostranském ateliéru u výtvarníka Petra Nikla, který malým návštěvníkům zahrál divadlo, posléze se k němu děti mohly připojit, aby si samy vyzkoušely práci s marionetami. Prohlédly si také jeho grafiky přímo v místě, kde vznikají. V únoru jsme se zúčastnili komentované vycházky Ptáci na Císařském ostrově - viděli jsme kormorány, volavky, lysky i vzácnou kachnu hohola severního. Hodně foukalo, ale nám to nevadilo a nakonec jsme se svezli přívozem. Proběhlo také první dopoledne v pohybu v přírodě s Robertem Jančem. Robert je divadelní herec, akrobat a také průvodce v říčanské lesní školce Pramínek a táta dvou dětí. Tato dopoledne budou probíhat pravidelně a budou věnována radosti z pohybu, hrám a společnému tvoření na čerstvém vzduchu. V březnu se děti zasloužily o příchod jara: vynesly Moranu a hodily ji do Vltavy. Na tuto akci přijeli i žáčci z komunitních školy v Neratovicích a z bubenečské školy Za výlohou a připojili se k nám i další domácí školáci z Prahy: „Smrt, smrt ukrutná, kyselica ne chutná, kyselicu sníme a smrt utopíme! Hu, hu, hu, jaro už je tu!“. Další čtvrtek se pak děti dozvídaly v Toulcově dvoře o jarním rození mláďátek a přímo navštívily různá zvířata z farmy.

Čtvrteční projekty jsou otevřené veřejnosti, jste zváni se jich účastnit s námi - aktuální informace zasíláme mailem.

Zápis na příští rok stále probíhá. Pokud byste jako rodiče měli chuť se nezávazně přijít podívat na školní den ve třídě anebo se zúčastnit některého z našich projektových dnů, můžete se obrátit na ředitelku školy Mgr. Kateřinu Teplou, tel. 773 678 208, info@komunitniskola-roztoky.cz. Budeme se těšit!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.