Koncert pro Tadeáše se vydařil

V pátek 19. 6. 2014 se v Husově sboru uskutečnil benefiční Koncert pro Tadeáše. S nápadem na jeho uspořádání přišly klavíristka a varhanice Daniela Valtová se svou sestrou operní pěvkyní Jarmilou Kosinovou. Ke spolupráci na tomto záslužném projektu pozvaly známého herce Jana Potměšila a flétnistku Petru Drdovou, žačku zdejší ZUŠ.

V pořadu zazněly známé písně Jaroslava Ježka v osobitých aranžmá Daniely Valtové, která ovládá klavír opravdu mistrovsky. Není pro ni například problém v mezihře písně Nebe na zemi zcela přirozeně přejít k citaci jiné slavné Ježkovy skladby - Bugatti stepu. A podobných „vychytávek“ bylo v koncertu více. Obě další hudebnice jí velmi zdatně a bezchybně sekundovaly.

Jan Potměšil opět potěšil. Svým šarmem, charismatem i nakažlivým optimismem. Předčítal vybrané povídky Roberta Fulghuma, v nichž se mísila hluboká moudrost s laskavým humorem a občasným lehkým stínem smutku, který k životu patří.

Přesto, že se krátce před zahájením koncertu přehnala Žalovem i Roztokami ničivá bouře, koncertní místnost byla zaplněna vděčnými a okouzlenými posluchači, kteří přišli přispět na dobrou věc. Mezi nimi i byl roztocký starosta, který po koncertu předal nashromážděné příspěvky (10 135 Kč) matce malého Tadeáše. Vybrané peníze budou použity na úhradu služeb speciální asistentky, která Tadeášovi, postiženému dětskou obrnou, umožní, aby se plnohodnotně zapojil do veškerých aktivit ve školce. Velké poděkování patří všem, kdo se na zdaru této akce podíleli.

Vladka Drdová
(Foto: M. Hrůzová)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.