Koncertní sezona na ZUŠ

Článek o průběhu vrcholícího jara nemohu začít jinak než zprávou o úspěchu... Markéta Gotschalková se umístila v celostátním kole ve hře na klarinet v VIII. kategorii na výborném třetím místě a završila tak letošní velmi úspěšné tažení našich žáků po soutěžích ZUŠ. Finále se uskutečnilo v Liberci a mělo téměř gigantické rozměry. Ve třech dnech (21.-23. května) se ho zúčastnilo v žesťových a dřevěných nástrojích přes 400 soutěžících!

14. května předvedli naši žáci, končící studium na prvním nebo druhém stupni, své umění na absolventském koncertě v Historickém sále roztockého zámku. Máme radost, že nám dozrává mladá generace „žesťařů“ (dva pozounisté a dva trumpetisté), tradičně dobří jsou flétnisté (letos flétnistky s vyzrálým výkonem Petry Drdové), kytaristé s tradičně extravagantním Filipem Kořínkem a violoncellisté, zastoupení precizním Tomášem Drábkem. Také ostatní absolventi (klavír, housle, zpěv) podali výkony hodné absolventů ZUŠ.

Koncertní sezona se pomalu blíží ke svému konci, zbývá Zahradní koncert (11. června) a naši žáci se pomalu budou rozcházet na prázdniny.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Chvályhodný počin | Stanislav Boloňský
Podzim a konec roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Slavnostní koncert | Stanislav Boloňský
Koncert učitelů | Jaroslav Drda
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.