Král je mrtev, ať žije král aneb malé loučení s divadélkem Kvítko

V neděli 23. září 2012 proběhlo v divadélku Kvítko od 15:00 představení pro děti. Poté od 17:00 bylo divadélko otevřeno všem bývalým i současným členům spolku, přátelům loutkového divadla, sympatizantům divadélka nebo prostě jen těm, co šli okolo a měli chuť nahlédnout. Čím se toto nedělní odpoledne lišilo od jiných?

Kvůli probíhajícím stavebním pracím nebude možné v letošním roce prostory divadélka využívat. Proto jsme se v neděli sešli, abychom se, alespoň symbolicky, rozloučili a zavzpomínali, co vše nás v nich potkalo.

Dovolte nám malé ohlédnutí do historie. Loutkářský spolek Kvítko existuje v Roztokách od roku 1977, prostory divadla byly oficiálně otevřeny v listopadu roku 1985. S historií spolku a také divadla je neodmyslitelně spjato mnoho jmen a osobností. V posledních letech divadélko, kromě loutkářské činnosti, spolupracovalo i s několika začínajícími kapelami, probíhal zde filmový klub pro mládež.

Pokud dobře počítáte letopočty, dojdete k číslu 35. Je to 35 let existence divadelního spolku v Roztokách. Nedělní setkání bylo tedy plné veselí, vzpomínek, ale také smutku, to pro ty, kteří tu s námi již nemohou být.

Děkujeme panu Pohlovi za poskytnutí nádherného prostoru jen tak, na dobré slovo. Ať už bude budoucnost jakákoliv, nikdy mu jeho laskavost nebudeme moci dostatečně oplatit. Děkujeme Městskému úřadu Roztoky za poskytnutí náhradních prostor pro všechny rekvizity a loutky z divadélka a také za vstřícnost a ochotu, se kterou vždy k našemu spolku přistupovali.

Děkujeme divadelnímu souboru Loutky bez hranic, který pro nás odehrál první a zároveň poslední představení této sezóny - Bramborovou pohádku.

Děkujeme skupině Off line, která všechny návštěvníky potěšila krátkým hudebním vystoupením.

Děkujeme paní Lídě Císařové, která sehrála krátké divadelní představení z historie divadla pro dospělé návštěvníky.

Děkujeme všem, kteří si našli čas a přišli.

Král je tedy mrtev - jedna éra divadelnictví v Roztokách, alespoň pro tento rok, končí. Mnoho z těch, kteří nás navštívili, nám ale vlilo naději do žil, to když se k nám ze všech stran nesly rady, jak dál pokračovat v činnosti, kam bychom se mohli uchýlit. A my pokračovat budeme, tedy - ať žije král.

K. Čížková, divadelní spolek Kvítko

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Aktuality z Kvítka | Katka Čížková
Pozvánka | Kvítko
Divadélku Kvítko bude čtyřicet | Marie Bartulíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.