Kwang Myong - roztocký oddíl taekwon-da

Město Roztoky již několik let finančně podporuje formou grantu náš oddíl moderního bojového umění sebeobrany, a proto bychom chtěli roztocké občany stručně seznámit s naší dlouholetou činností, a především se pochlubit letošními skvělými výsledky na poli reprezentačním :-)

Náš oddíl vznikl již v roce 2000 za podpory mezinárodního instruktora ITF pro ČR Hwang Ho-Yong (9. dan) a pod vedením vedoucí oddílu Jany Nehybové. Naše tréninky probíhají 2x týdně v žalovské tělocvičně a členy oddílu jsou nejen děti od 6 let, ale i dospělí - muži i ženy.

Podrobné informace o tomto sportu najdete na stránkách http://taekwondo.cz. Zde se také můžete podívat na skvěle udělanou reportáž přímo z mezinárodního závodu Czech Open, kde si můžete poslechnout podrobný popis jednotlivých disciplín taek-won-da a vidět závodníky přímo v akci.

V tomto článku bychom především chtěli zveřejnit nejčerstvější výsledky naší zakládající členky oddílu Anny Posingerové, která je od svých 16 let nepřetržitě členkou české reprezentace a její pokojíček je vyzdoben značným množstvím pohárů a medailí nejen z republikových, ale i mezinárodních soutěží. Jejím největším úspěchem je první místo z Mistrovství světa v Severní Korei v roce 2011, kolébce tohoto sportu, a to ze silového přerážení (wirok).

T-ki - speciální techniky

V březnu letošního roku se v Nymburce konalo mezinárodní mistrovství Czech Open, kde se Anička stala nejúspěšnější seniorkou.

V dubnu odjela s naší reprezentací na Mistrovství Evropy do Běloruska, kde se celkově Česká republika umístila na třetím místě za Ruskem a Bulharskem, a to i díky Aničce, která zde vybojovala stříbro ve sportovním boji jednotlivců (matsogi), s týmem seniorek získaly zlato ve sportovním boji a stříbro ve speciálních technikách (t-ki).

V květnu jsme se s oddílem zúčastnili pražského závodu Sonkal Open, kde naši nejmladší členové oddílu získali první závod-nické zkušenosti a také si odtud odvezli své první medaile - Katka a Matyáš Kohoutovi stříbrné, Matyáš Lain bronzovou a Vojta Šturm také bronzovou. Všichni naši závodníci předvedli skvělé výkony.

Informace o našem oddílu najdete na stránkách http://kwangmyong.taekwondo.cz.

Ještě jednou děkujeme městu Roztoky za finanční podporu.

Anna Posingerová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.