Letní tábor rodičů s dětmi

Letní pobyty pro rodiče s dětmi jsou tradiční akce pořádané v době letních prázdnin.

Letos jsme se - opět ve dvou turnusech - nově vypravili za včelkou Májou, Vilíkem, Hopem a dalšími jejich kamarády z louky. Po rozdělení do družstev jsme si vyrobili vlastní vlajky a vymysleli bojové pokřiky, kterými jsme každý den zahajovali i zakončovali soutěžní klání. Všechny děti si hned na začátku vyrobily za pomoci rodičů nebo prarodičů "bodovník" - kytičku, do kterého pak po celý týden sbíraly pylové kuličky = body.

Každé dopoledne jsme vždy něco vyráběli a potom, před obědem, cvičili. A tak nám před chaloupkami svítily lucerničky a v chatičkách dětem přibývaly jejich výrobky. Rodiče si mohli svou zručnost vyzkoušet i při večerním tvoření z papírových ruliček.

Odpolední programy byly soutěžní a tím pádem i více sportovní. Závodili jsme v Šestiboji družstev a Olympiádě. Prošli jsme dva Pohádkové lesy s úkoly, zašli na poštu s vlastnoručně vyrobenými pohledy a na závěr týdne se zúčastnili i oblíbené Pouti. Plněním devíti úkolů děti získávaly luční penízky, za které si pak v krámku na kraji louky mohly zakoupit plno hraček a dobrot.

Po večeři byl nástup s rozdáváním nových bodů a skotačením při dětských písničkách. Stihli jsme i táboráky s opékáním hadů a buřtů. Ti nejodvážnější prošli i stezkou odvahy. Nejdříve šly po setmění samy děti. Po svítících koulích a zvířátkách došly až k Máje, která pro ně měla připravenou odměnu. A když už byla úplná tma, vydali se do lesa na bojovku i rodiče.

Týden nám rychle utekl a už tu byl závěrečný večer. Rozdaly se táborové diplomy, medaile, dárečky a spočítaly se body, abychom věděli, kdo vyhrál.

Počasí nám přálo a ve volném čase jsme si užili koupání a hraní jak s rodiči, tak i s novými kamarády.

Já i kolektiv všech lektorek se těšíme na setkání s Vámi na pohybových, nebo výtvarných kurzech pro rodiče s dětmi od 2 let, na pohybových kurzech pro děti a na ostatních akcích Studia Neposedná pastelka a také na cvičeních v TJ Sokol Roztoky. Informace o volných místech najdete na níže uvedených webových stránkách.

Martina Sasková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.