Levý Hradec v nové turistické sezoně

Vážení sousedé, srdečně Vás zveme na prohlídku Levého Hradce. Turistická sezona začíná v neděli 1. května, provázíme od 10 do 18 hodin. Průvodcovská služba je k dispozici každou sobotu a neděli. Můžete se těšit na komentovanou vycházku po hradišti, uměleckohistorický popis fresek v kostele a nahlédnutí k základům původní rotundy. Prohlídky začínají každou celou hodinu. Bližší informace naleznete na: www.levyhradec.cz.

Náš kostel sv. Klimenta se připojí k programu Noci kostelů. Pro roztocké školáky průvodcovská služba připravila blok Hradec dětem - edukační program zakončený znalostním orientačním během po levohradeckých valech. Odpoledne vyjdeme na tematickou prohlídku Minulost dávná i blízká, při níž se seznámíme se vzpomínkami našich sousedů pamětníků. Večer se můžete těšit na pestrý kulturní program.

Kdo by nestihl přijít v pátek 10. června, může navštívit Nedělní dozvuky Noci kostelů. Všichni roztočtí občané všech věkových kategorií mají v neděli 12. června volný vstup na prohlídky s průvodcem. Pro děti bude odpoledne nachystané malé tvůrčí zákoutí na pódiu před kostelem. Bližší informace k Noci kostelů budou vyvěšeny na vývěsních plochách, viz plakátek.

Přijďte na prohlídku národní kulturní památky, která je součástí našeho města. Přijďte na Levý Hradec! •

Za průvodcovskou službu

Marcel Ramdan

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Sv. Ludmila a Levý Hradec | Marcel Votípka
Z Levého Hradce | Tomáš Novotný
Papírová hračka v Roztokách | Marcela Uhlíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.