Lexik po prázdninách

Letní fotografická škola i mladí novináři z Novinářského tábora mají nové zážitky a zkušenosti do budoucího života z prázdninových příměstských táborů. Nový školní rok nám novinek přinese požehnaně.

12. září začíná nejen klasická jazyková výuka v našich kurzech, ale i nový projekt Cizí jazyky pro život aneb Jak se neztratit ve světě, kde školní děti mohou bezplatně studovat světové jazyky a učit se konverzovat, poznávat reálie jednotlivých zemí i na základní úrovni nejen s českými lektory, ale i rodilými mluvčími němčiny, angličtiny, španělštiny a francouzštiny.

Více na jazykyprozivot.lexik.cz.

Naše webové stránky www.lexik.cz procházejí proměnou stejně tak jako vybavení Lexiku, ale pro kurzy z let minulých se nic nemění. Pokračuje naše spolupráce se ZŠ Roztoky v bezplatné mimoškolní výuce dětí s poruchami učení. Populární Malý objevitel má u nás také svoje stálé místo pro malé badatele z řad předškoláků od 3 let.

Díky projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy v září zahajujeme řádný provoz nové pedagogicko-psychologické poradny přímo u nás v Lexiku. Díky dotaci poskytujeme bezplatné konzultace rodičům i pedagogům a provádíme vyšetření dětí již od předškolního věku. Našim cílem je včas zachytit rizika specifických poruch učení u dětí, abychom předcházeli rozvoji vážnějších problémů po nástupu do základních škol. Aby naše pomoc byla co nejúčinnější, připravili jsme cyklus seminářů pro rodiče i pedagogy mateřských a základních škol k této problematice. V září se budou konat ve dnech 4., 5., 9. a 11. 9. Proto se v případě zájmu i jakýchkoliv dotazů k poradně obracejte na naši recepci na tel. číslo 739 035 000 a odpoledne na 733 643 641. Naše speciální pedagožky vám jsou k dispozici každé úterý, středu a v pátek. Podrobnější informace i online přihlášku k využití našich poradenských služeb najdete na poradna.lexik.cz.

E-learningový projekt Mediální komunikace jako odborná kompetence je již nachystán a první prezenční výuka k programu Základy redakční práce proběhne v sobotu 21. září. Tento program poběží následující tři měsíce e-learningovým kurzem se závěrečnými testy a certifikátem pro zúčastněné. Pro zájemce máme nyní poslední dvě místa v programu Krizové komunikace s médii. Nicméně další kolo mediálních kurzů bude navazovat, takže rezervace jsou již otevřeny, sledujte web projektu media.lexik.cz. Přejeme vám šťastné zahájení nového školního roku a těšíme se na vás v Lexiku.

Za kolektiv Lexiku
Lenka Červenková, ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.