Lexik pokračuje ve vzdělávání i poradenství

Úspěch nových profesních chův

Během října proběhly náročné závěrečné zkoušky na profesní chůvu. Úspěch sklidily především ženy 50+ z pražských úřadů práce. Pilně se učily, a tak všechny účastnice projektu Profesionální péče o děti úspěšně složily zkoušky a staly se profesionálními chůvami. I ve třetím cyklu těchto rekvalifikací obdržela více než desítka žen certifikát o absolvování přípravného kurzu, ale řada si odnesla i vysvědčení se státním znakem ze zkoušky pod gescí Ministerstva práce a sociálních věcí a dle Národní soustavy kvalifikací - Chůva pro děti do zahájení školní docházky. Po dobrých zkušenostech se i nadále budeme snažit pomáhat najít uplatnění pro ženy z úřadů práce.

V lednu 2016 začíná další běh pro zájemce, kteří se chystají profesionálně starat o děti, otevřít si vlastní vázanou živnost, dětskou skupinu doma či ve firmách. Již nyní přicházejí přihlášky z celé republiky. Přípravný vzdělávací program na zkoušku bude opět probíhat formou dálkového studia e-learningem a formou prezenčních dnů. Úspěšnost u zkoušky nás také moc těší, protože je i důkazem velmi kvalitní přípravy, kterou právě přípravný kurz nabízí.

PPP Lexik se stala „pověřenou osobou pro SPOD“ a chystá se na zápisy do školy

Naše pedagogicko-psychologická poradna se na základě kladného rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje úspěšně stala „poveřenou osobou k sociálně-právní ochraně dětí“, a tak bude rozvíjet svoji činnost i v této oblasti. Jedná se především o pomoc rodičům při řešení výchovných nebo jiných problémů souvisejících s péčí o dítě, činnost zaměřená na ochranu dětí před škodlivými vlivy a předcházení jejich vzniku, pořádání přednášek a seminářů zaměřených na řešení výchovných, sociálních a jiných problémů.

PPP Lexik uskutečnila v okolních mateřských školách zdarma orientační screeningy (plošná vyšetření, která pomáhají včas doplnit či vylepšit přípravu předškoláků) a během listopadu se rodiče dozvědí, co by mohli do zápisu do školy zlepšit. Vyšetření školní zralosti dětí, které mají zápis do školy v roce 2016, začnou co nevidět, a proto je třeba se objednat včas, abychom mohli všechny uspokojit v dobrých časových termínech.

První kurzy grafomotoriky pro předškoláky skončí začátkem ledna a budou na ně navazovat další, již nyní je možnost se přihlásit.

Příprava na víceletá gymnázia

Jazykové kurzy vstupují do dalšího měsíce... Příprava na gymnázia právě začala a je plně obsazena. Pokud jste se nedostali do čtvrteční výuky, nezoufejte, ihned po Vánocích zahájíme sobotní přípravku češtiny, matematiky a všeobecných studijních předpokladů. Přihlaste své děti již nyní, kapacita míst je z důvodu kvality výuky opět omezena maximálně do deseti míst.

Naučte se práci s médii či pro média

Oblíbený novinářský tábor pro děti již chystá další pokračování v roce 2016. Tentokrát tady máme něco pro dospělé zájemce o novinařinu.

Chcete se naučit psát články do novin? Rádi byste prosadili vaši firmu ve sdělovacích prostředcích? Máte chuť mluvit na kameru či mikrofon? Zapojte se do programu Základy redakční práce, který začne 5. listopadu e-lerningovým studiem s návazností prezenční soboty, a program Mediální obraz organizace zahajuje 19. listopadu e-learningové studium a navazuje sobotní prezenční den 21. listopadu.

Více na www.lexik.cz, nově i na facebooku. V případě jakýchkoli dotazů pište na info@lexik.cz nebo volejte na 739 035 000.

Za kolektiv Lexiku

Lenka Červenková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.