Lexik pro děti

Pedagogicko-psychologická poradna

Od ledna 2015 proběhly díky PPP Lexik bezplatné screeningy v šesti mateřských školkách v Roztokách, Libčicích, Úholičkách, Úněticích, Horoměřicích a v Kralupech. Naše speciální pedagožka a psycholožka screeningy vyhodnotily a předaly rodičům výsledky. Psychologická poradna dále pokračuje přímým kontaktem na poradna-on-line@lexik.cz i konzultacemi, individuální, párovou a rodinnou psychoterapií u nás. Naši speciálněpedagogičtí odborníci se v současnosti věnují především dětem, které mají nastoupit letos do školních lavic, aby vše zvládly co nejlépe.

Desetitýdenní program Grafomotoriky pro předškoláky zahájíme 19. března 2015 každý čtvrtek od 16 hodin. Kurz je určen právě těm rodičům, kteří chtějí dobře připravit svoje dítě na školu, rozvíjet školní zralost svých potomků a chtějí se dozvědět, jak správně dítě motivovat, jak s ním pracovat doma. Formou her bude rozvíjena jemná motorika a kreslení jako základ psaní pro dobrý start do školy. Kurz probíhá za přítomnosti rodičů pod vedením speciální pedagožky. Děti dostanou zdarma soubor pracovních listů.

Příměstské tábory mají zelenou

Čtvrtý ročník populárního Novinářského tábora pro děti od 8 do 14 let se letos bude věnovat zvířátkům a jako správní novináři se za nimi vypravíme, kam se „normální smrtelník“ nedostane. Tábor proběhne poslední týden v srpnu 2015. O týden dříve chystáme otevřít SOS sportovně-turistický tábor, který bude provázen i anglickým jazykem. Je určen dětem, které mají rády pohyb, jsou zvídavé a zajímá je angličtina.

Další tábory Rozjezdy před školou jsou pro děti k pohodovému zahájení dalšího školního roku 2015/16, k oživení znalostí češtiny, matematiky a angličtiny. Jsou určené i pro děti s poruchami učení, či pro děti neposedné. Termíny jsou opět na konci srpna.

Nově letos plánujeme výjezdní intenzivní jazykové kurzy v Harrachově, které budou určeny nejen dospělákům, ale i jejich dětem. Program bude zajištěn tak, aby se rodiče v klidu mohli dopoledne učit a odpoledne mohli vzít svoje děti na výlet do nádherného prostředí Krkonoš.

Více na našem www.lexik.cz

V případě jakýchkoli dotazů pište na info@lexik.cz nebo volejte na 739 035 000.

Mgr. Lenka Červenková
ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Víte, jak se prosadit? | Lenka Červenková
Dárek pod stromeček | Lenka Červenková
Lexik o prázdninách | Lenka Červenková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.