Local Vocal zpíval na významné akci v Roztokách

Ve Středočeském muzeu proběhla 22. října vernisáž výstavy, která je věnovaná dvěma významným osobnostem - generálu Pellému a malířce Zdence Braunerové. Celá výstava propojuje cesty osudů mezi Čechami a Francií a je možné ji navštívit do 27. 3. 2016.

Nabídku zpívat na této zajímavé akci přijal sbor Local Vocal s radostí. Na žádost spoluautorky výstavy Marcely Šášinkové nastudovali členové sboru dvě písně, které v tehdejších dobách patřily mezi oblíbené. Na vernisáži zazněla mimo jiné lidová píseň z Hradecka „Když jsem plela len“ a píseň od Karla Hašlera „V roztockých zahradách". Čtyřhlasou úpravu těchto písní zpracoval speciálně pro tuto příležitost sbormistr sboru Martin Šmíd.

Připomenout si přední českou malířku Zdeňku Braunerovou i osobnost generála Maurice Pellého si přišli mezi dalšími pozvanými hosty také velvyslanec Francie v České republice Pierre Asvazadourian, náčelník generálního štábu Armády České republiky Josef Bečvár a především samotná vnučka generála Pellého Isabelle Sandiford-Pellé Monzini.

Zpívat před takovým publikem bylo pro členy sboru Local Vocal potěšením a rádi přispěli k vytvoření atmosféry, která mohla připomínat dobu kulturních Roztok první republiky. 

Anna Kaucká
členka sboru Local Vocal

Ave Maris Stella

Zveme Vás na adventní koncert duchovní hudby smíšeného komorního sboru Local Vocal v neděli 29. 11. od 18 hodin v kostele sv. Klimenta na Levém Hradci.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.