Lži Tomáše Šalamona

V časopisu Odraz 11/2013 vyšel článek „Padesátý odstín rudé“, který se zle opírá do Strany zelených v Roztokách. O úchylce pana Šalamona provokovat svými články se čtenáři (bohužel) už přesvědčili dávno. Škoda, že mu nestačí jeho server Roztoky.com.

V tomto článku pan Šalamon říká dvě zásadní lži a spousty nesmyslů. Lež první: „zelení mohou za vysoké poplatky na obnovitelné zdroje, zejména fotovoltaické elektrárny“. Kdyby pan Šalamon uměl hledat na internetu, velmi rychle by se dozvěděl, že nesmyslně tunelující podpora fotovoltaickým zdrojům byla schválena parlamentem 23. 2. 2005 na návrh dvou poslanců ČSSD (plus KSČM a KDU-ČSL). Strana zelených v roce 2005 neměla v parlamentu zastoupení.

Lež druhá: Roztoky.com konečně občanům zprostředkovává obsah časopisu Odraz (viz článek z ledna 2012 „Odraz konečně ON-LINE“). Pamětníci vědí a uživatel internetu opět snadno najde na oficiálních stránkách města v elektronické verzi časopis Odraz již od ledna 2006!

Z nesmyslů je třeba vybrat zejména útok na Dr. Vlčkovou, která je (stejně jako pan Šalamon) členkou kulturní komise. Pan Šalamon Dr. Vlčkovou vyzval, aby se Stranou zelených koupila vilu v Tichém údolí - a tím by ji zachránila... Pan Šalamon si musí uvědomit, že některé věci prostě nemusí být na prodej (viz snaha koupit městskou nemovitost, ve které je klubovna důchodců a dětské spolky - naštěstí díky zastupitelům snaha neprošla). Tyto věci mohou sloužit veřejnosti a být v obecní péči a vlastnictví.

Podle mého soukromého názoru je útok na Dr. Vlčkovou důsledkem frustrace pana Šalamona, že Dr. Vlčková kultuře a památkám rozumí a je (i mezinárodně) uznávanou odbornicí.

Staré české přísloví říká: „Kdo lže, ten krade“. Přejme si tedy na závěr, aby pan Šalamon přestal „vykrádat“ obsah časopisu Odraz, „vykrádat“ veřejný prostor nesmysly a lhaním a přestal urážet slušné a pracovité lidi.

Martin Matas
předseda Strany zelených v Roztokách

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.