Malé ohlédnutí za úklidem

V návaznosti na patrně největší úklidovou akci veřejné zeleně v Roztokách v posledních letech, která proběhla v sobotu 18. dubna a které jsem se zúčastnil jako sběrač, bych rád poděkoval všem, kteří se na ní podíleli.

V prvé řadě organizátorovi Jiřímu Macákovi, který akci naplánoval, připravil a zajistil pytle a rukavice.

Stejně tak Technickým službám, jejichž ředitel pan Sládek nám vyšel vstříc, zaměstnanci přistavili velkoobjemový kontejner a ještě během víkendu zajistili jeho odvoz i odvoz pytlů s vytříděnými plasty. 

Poděkování ovšem patří i městu Roztoky, které akci finančně podpořilo, neboť je zřejmé, že likvidace takového množství odpadu je zpoplatněná.

Dík patří také všem účastníkům - ať už to byl neúnavný mladík s kárkou, pracovitá studentka nebo paní, která na závěr přichystala společné občerstvení.

V každé společnosti je přínosem osobní odpovědnost jejích občanů; v tomto případě tím spíš, pokud přesahuje čistotu vlastního bytu či zahrádky.

V době téměř exponenciálního nárůstu znečištění tak můžeme společně dosáhnout toho, že veřejná prostranství v našem městě budou nejčistší za poslední možná i desítky let - a my se zde budeme cítit ještě příjemněji.

Ing. Martin Špád

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.