Mám to za sebou

Když jsme před půldruhým rokem licitovali, kdo z místostarostů bude "prvním" v kterém kalendářním roce, vybral jsem si rok 2016. Přestupný, a tedy delší. Nadbytečný poslední den února jsem si skutečně užil, dokonce i poslední den března, ale tím to končí. Vůle dvanácti hlasů mě odeslala do opozičních lavic.

Ke koaličnímu rozvodu se schylovalo už dlouho a tvrdit, že hlavním důvodem byl článek Tomáše Šalamona Anticharta, by byl asi stejný nesmysl jako to, že skutečnou příčinou první světové války byl atentát na následníka trůnu. Prostě to už dlouho neklapalo a pod zájmeno "to" si můžete dosadit konkrétní jména, pohříchu vysoko postavená v hierarchii koaličních stran.

Nejel jsem v "tom", navíc nejsem ani členem ODS, ale vlastně jsem v tom jel, neboť jsem na kandidátce ODS byl a kolegů jsem se nezřekl a nepřestoupil z naříznuté větve na bezpečnější. A proto jsem byl odsunut, protože když jde o vyloučení nebo odsun, tak jdou všichni a rozum a slušnost putují na vedlejší kolej. Ale abych kolegům nekřivdil - před posledním soudem se mi dostalo mnoha díků, což kdysi na kopci za městem nebývalo. Inu, doby se zcivilizovaly.

Mohl jsem i vyslovit poslední přání (poděkoval jsem zaměstnancům úřadu za spolupráci) a přiznal jsem se kolegům, že jsem zvažoval i krajní řešení, tedy složení mandátu. Ten by totiž téměř s jistotou propadl až na již zmíněného Tomáše Šalamona, a tak by si všichni protagonisté "toho" mohli svoje spory vyřídit pěkně "zoči voči" a nemuseli by si dopisovat přes Odraz.

Leč rezignaci jsem aspoň prozatím zavrhl, a tak to vlastně za sebou nemám a budu sledovat své nedávné kolegy z rady, jak válčí v barvách města, zdola, z opozice. Ne, určitě nepůjdu s kudlou do zad, ba přiložím i ruku k dílu, jen si dovolím taky občas něco napsat. A bude se to číst určitě líp než suché zprávy z radnice.

Jarda Huk

 
 
 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.