Marie Rottrová

Rozhovor s paní Marií Rottrovou jsme původně chtěli uskutečnit při příležitosti jejího vystoupení na benefičním koncertu v Roztokách. Ten se ovšem odkládá, a tak jsme paní Rottrovou poprosili, zda by nám na naše otázky odpověděla písemně, což ona ochotně učinila.

Svou bohatou a úspěšnou pěveckou kariéru jste v podstatě oficiálně ukončila. Přesto jsme zaznamenali, že den před naším benefičním koncertem účinkujete v televizním pořadu Možná přijde i charita. Znamená to, že se věnujete výlučně dobročinným akcím?

Ano, chtěla jsem vystoupit na koncertu pro Konta bariery, ale hodně jsem nastydla, a tak stejně jako v Roztokách jsem vystoupení zrušila. I když v Roztokách jsme koncert jen přeložili a já se budu těšit na roztocké publikum 20. října.

Splnily se Vám všechny sny, které jste od své kariéry očekávala? Nebo je ještě něco, co byste chtěla zažít?

Já jsem žádné velké ambice do své kariery nevkládala. Milovala jsem natáčení nových písniček a taky koncertování. To, že jsem se stala tak populární, mě překvapilo, ale taky potěšilo.

Máte ve svém repertoáru řadu velmi úspěšných a krásných písní, které jste zpívala mnohokrát. Je mezi nimi některá, která Vás dodnes nejvíc oslovuje?

Mám moc ráda písničky Jaroslava Wykrenta, třeba Řeka lásky, Lásko, ale i Lásko, voníš deštěm, kterou mi otextoval Jarek Nohavica. Zpívám je na všech koncertech.

Zdá se nám, že na dnešní hudební populární scéně v České republice chybějí osobnosti srovnatelné se zpěvačkami Vaší generace. Sdílíte tento názor, nebo mezi současnými zpěvačkami vidíte někoho, kdo by mohl dorůst do řekněme mezinárodní úrovně?

Několik našich mladých zpěvaček zpívá hezky, ale mám dojem, že mají nouzi o dobré písničky. Ale třeba Aneta Langerová a Ewa Farná, si našly svoje publikum, Ewa dělá navíc velkou kariéru v Polsku.

Nazpívala jste řadu krásných duetů, třeba s Pavlem Bobkem nebo Jiřím Bartoš-kou. A ještě možná doma najdeme Váš singl Víc chci tě mít s Petrem Němcem (mimochodem o mnoho let později z této písně udělal hit Phil Collins). Jak vzpomínáte na spolupráci s těmito pěveckými partnery?

Se všemi jsem ráda zpívala a některé duety si publikum oblíbilo, S tím bláznem si nic nezačínej nebo Pár slov, pár kroků, pár gest s Karlem Černochem. Hodně duetů vzniklo v televizních pořadech.

Vždy z Vás vyzařoval klid, vyrovnanost a skromnost. Jak jste dokázala přežít ve sféře showbyznysu, kde vládnou ostré lokty, drzá čela a peníze? A neměla jste někdy chuť z toho všeho utéci?

Já jsem svoji pěveckou karieru prožila hlavně v Ostravě a nevím o nikom, kdo by tam používal ostré lokty nebo dělal podrazy. Takové prostředí tam nebylo.

Jste jednou z mála našich stálic a královen populární hudby. Za tím vším se nepochybně skrývá mnoho práce, odříkání a možná i slz. Umíte také někdy odpočívat? Opravdu vypnout mobilní telefon a udělat si chvíli jen a jen pro sebe? Jak tyto chvíle pro sebe nejraději trávíte a máte nějaký zaručený recept, jak načerpat nové síly a energii?

Já si moc odpočinu doma s rodinou a taky na výletech, třeba na Šumavu, kterou jsem si zamilovala.

Co pro Vás znamenají slova přátelství, rodina, úcta, pokora, láska? Nemyslíte, že se nám tyto hodnoty ze života tak trochu vytratily?

Jsou to důležité životní hodnoty a já jsem přesvědčená, že v každé dobré rodině se tyto hodnoty ctí. Horší je to ve veřejném životě, myslím, že představitelé státu by měli jít příkladem, často místo toho tyto pojmy spíš degradují.

Jaký je Váš recept na dlouhou a úspěšnou kariéru? A bylo těžké říci si: Už dost?

Jediný recept je milovat to, co děláte, a snažit se to dělat co nejlépe. Před dvěma lety jsem skončila s koncertováním, ale zpívala jsem několikrát jako host na koncertech svých kolegů, mám pořád nabídky na vystupování a neumím vždycky odmítnout. Teď zvažuji nabídku několika speciálních vánočních koncertů, které budou také spojeny s charitou.

Děkujeme Vám za Vaše odpovědi, přejeme brzké uzdravení a těšíme se na Vaše vystoupení v Roztokách.

Otázky kladli Vlaďka Drdová a Jaroslav Drda

Benefiční koncert ve prospěch roztocké základní školy byl pro onemocnění paní Rottrové přeložen na neděli 20. října od 18 hodin.

Ohlášení umělci vystoupí v nezměněném složení bez nároku na honorář.

Vstupenky zůstávají v platnosti, jejich prodej pokračuje až do dne koncertu buď ve stříbrnictví na Tyršově náměstí nebo přes telefon 606 893 292 u paní Drdové.

V rámci koncertu také proběhne dražba výtvarných děl roztockých umělců, jejichž přehled jsme zveřejnili v minulém čísle Odrazu.

K nim ještě přibylo několik děl z pozůstalosti světoznámého designéra a grafika Václava Krále, které do aukce věnovala paní Věra Králová. Pokud se v průběhu koncertu nepodaří některé dílo vydražit, půjde do samostatně opakované dražby, případně bude možnost je odkoupit do 31. 12. 2013 přímo za vyvolávací cenu.

Otázky kladli Vlaďka Drdová a
Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.