Marika Singers předávají energii

Snažím se českou mentalitu probudit temperamentním duchem, říká Marika Divišová v pořadu Slovo o hudbě (10. 2. 2015 Český rozhlas stanice Vltava) a prozrazuje v rozhovoru mnohé z receptu, jakým způsobem a směrem sbor vede.

I v roce 2015 to sbormistryně a umělecká vedoucí krůček po krůčku s jasnou představou tlačila kupředu. Promyšlené budování repertoáru mnoha žánrů, kde se kloubí tradiční i moderní vokální tvorba, ukázky etnických kultur, se skladbami z pokladnice duchovní hudby. Taková pestrost pak umožňuje velkou dramaturgickou kreativitu, a to sestavit program citlivě šitý na míru každé příležitosti.

Těch příležitostí, koncertů, bylo v loňském roce přesně 15, v Praze a blízkém okolí, ale i ve vzdálených místech. Potvrdilo se, že se diváci k vokálnímu tělesu vracejí a organizátoři posílají pozvánky opakovaně. Vyzdvihnout zaslouží zejména charitativní koncerty - například na podporu festivalu Sadská dětem, Domácího hospicu Athelas v Písku nebo Domova Alzheimer v Roztokách. O adventu se pak již tradičně rozezněly sály v Korunní ulici v Praze a na zámku v Průhonicích.

Vedle kvalitního repertoáru je charakteristika vokálního tělesa Marika Singers postavena na efektu střídání a prolínání sólových a sborových partů. Z velkého sboru se "vyloupla" dvě menší uskupení - mužský Voices a ženský Cocktails, mající i svá samostatná vystoupení. Silný zážitek však poskytují především kombinované aranže, kde se hlasové party nevšedně propojují a velké těleso sólisty efektně podporuje. Radost z takové harmonie je obrovským prožitkem pro členy sboru a sáláním se pak přenáší na diváky. Povedená interpretace písně někdy vede i k potlesku vestoje, a to je nejlepší odměnou za obrovské množství práce a investovaného času.

Také letos sbor pokračuje v intenzivní práci z roku předešlého. Kromě jiného bude po dvou letech opět reprezentovat Roztoky v zahraničí - po Itálii (2010), Francii (2012) a Slovensku (2014) vyráží na letní turné do Německa. Do té doby se ale opakovaně vrátí do Sadské i do Písku a v okolí Roztok je možné navštívit koncerty ve Velkých Přílepech (3. 6. 2016 v 19.30) a v Praze (12. 6. od 19.00 v hotelu International).

Přijďte si vyzkoušet, jestli jsou Marika Singers opravdu schopni předat kus své energie divákům. Z prožitku, který sami ze zpěvu a harmonie cítí.

Iva Syslová
Iva.syslova@email.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.