Mateřská škola Spěšného - Doma je doma! A ve školce? Tam je jako doma!

Začátek tohoto školního roku byl věnován především vzájemné spolupráci mezi dětmi a to nejen dětmi na třídě, ale i mezi dětmi v rámci celé MŠ. Mateřská škola totiž opět přivítala několik nově příchozích dětí a to napříč všemi odděleními. Práce na třídách tedy byla soustředěna na adaptaci nových dětí, seznámení s budovou a provozem naší MŠ, spolupráci mezi dětmi a učitelkou na třídě, dalším pedagogickým i nepedagogickým personálem. Úkolem všech pí učitelek bylo společně s dětmi vytvořit vstřícnou atmosféru plnou empatie, tvořivosti, bezpečí a kamarádství. Vzhledem k rodinné atmosféře, kterou se naše MŠ snaží udržet, byl kladen důraz na přijetí sourozenců dětí, které naší MŠ již navštěvují. Toto opatření se nám velice osvědčuje a pomáhá jak při adaptaci mladších sourozenců, tak dobrému psychickému vývoji sourozenců starších.

Aby se nám společně hezky začínalo, přijelo nám zpříjemnit začátek školního roku divadélko Romaneto se svou Krkonošskou pohádkou a veselými písničkami.

Naše MŠ také obnovila program ozdravných pobytů v solné jeskyni, pro který tentokrát zvolila solnou jeskyni v Berouně. Každé pondělí tedy odjíždí autobus plný nadšených dětí, na které v solné jeskyni vždy čeká bohatý program, pohádka a nějaké překvapení.

Také jsme podnikli náš první společný výlet do Zoologické zahrady v Praze, který jsme si opravdu užili. Počasí nám přálo, podařilo se nám vidět velkou spoustu zvířátek, svézt se vláčkem i nakrmit zvířátka v domácím dětském koutku. Do školky jsme se vraceli nadšení a plní zážitků.

I v tomto školním roce pokračujeme s bohatou nabídkou kroužků pro děti, ve spolupráci s klinickou logopedkou, která dochází do naší MŠ jak na skupinovou, tak individuální logopedii, plánujeme další výlety, společné akce a dílny pro rodiče. Začátkem příštího měsíce nás čeká oblíbený barevný týden, v rámci kterého se společně s dětmi budeme učit o významu ovoce a zeleniny pro zdravý vývoj člověka.

Závěrem bychom rády popřály všem našim dětem a jejich rodičům, aby se jim v naší mateřské škole líbilo, aby k nám rádi chodili a bylo jim s námi dobře.

kolektiv MŠ

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.