Mateřská škola Spěšného informuje

V tomto školním roce do naší mateřské školy nastoupila spousta nových dětí. Naše třídy se rázem staly třídami smíšenými a podle toho také musel být upraven vzdělávací program. Soužití větších a menších dětí na třídách se osvědčilo, naučilo malé děti větší samostatnosti, větší děti zase ohleduplnosti, trpělivosti a spolupráci.

Po úvodním adaptačním období, které bylo letos přece jen trochu delší a náročnější, jsme se plně začali věnovat naplňování školního vzdělávacího programu. V rámci barevného týdne jsme se naučili znát různé druhy ovoce, povídali si o tom, jak nám prospívají vitaminy v ovoci obsažené. Znalosti jsme si utvrdili v týdnu bramborovém, kdy jsme přidali ještě znalost různých druhů zeleniny, vyráběli panáčky a tiskátka z brambor, navlékali korále ze šípků, pomocí foukací techniky vyráběli šípkové keře či malovali podzim v mlze.

Dále se v naší mateřské škole rozjela spolupráce se vzdělávacím centrem Lexík, které nás oslovilo s projektem prevence specifických poruch učení. Každý týden probíhá kroužek „Lexíček“, kde pod odborným vedením speciální pedagožky a fyzioterapeutky děti zdokonalují své dovednosti potřebné pro vstup do základní školy.

V rámci preventivní péče o zdraví našich dětí jsme opět zařadili každotýdenní návštěvu solné jeskyně, kde se děti učí správnému dýchání a posilují své zdraví. A protože rádi cestujeme a poznáváme okolní svět, navštívili jsme pražskou zoologickou zahradu, zábavní centrum Beckiland či cirkus Prince. Měsíc listopad jsme přivítali lampionovým průvodem, který se setkal s velkým ohlasem jak mezi dětmi, tak jejich rodiči. Rádi bychom poděkovali panu Pyszkovi, jež nám sponzorsky zajistil výborný svařák, kterým se rodiče v cíli rádi občerstvili. A také hodným maminkám, které pro změnu připravily něco dobrého na zub pro naše nejmenší. Naše mateřská škola dětem nabízí kroužek keramiky, angličtiny či tanečků. Od ledna se k nám vrací klinická logopedka, která vede logopedický kroužek a nabízí individuální logopedii. Škola spolupracuje i s různými divadelními agenturami, které dětem přivážejí zábavná divadelní a hudební představení. Dále spolupracujeme s místní ZUŠ, která dětem připravila vzdělávací koncert, tentokrát v hotelu Academic. Nedávno jsme se zúčastnili projektu vydavatelství National Geographic Learning/Cengage Learning, které bude v příštím roce vydávat novou učebnici pro předškolní děti „Welcome to Our World“. Součástí této učebnice bude i DVD s písničkami nazpívanými dětmi z různých zemí světa, a to vždy v originální verzi v rodném jazyce a v předělané verzi v angličtině. S dětmi z naší školky jsme do projektu přispěli písní „Měla babka čtyři jabka“.

I nadále pokračujeme v naplňování školního vzdělávacího programu „Krok a krokem celým rokem“, připravujeme se na Mikulášskou nadílku a na Vánoční besídky, kterými se každoročně snažíme rodičům ukázat, co všechno se jejich děti naučily, a navodit příjemnou sváteční atmosféru. A protože jsou vánoční svátky doslova za rohem, přejeme nejen našim dětem a rodičům, ale všem občanům města Roztoky, aby byli krásné a požehnané. A zároveň připojujeme přání úspěšného nového roku prozářeného radostí a štěstím našich nejmenších.

Kolektiv MŠ Spěšného

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Nové hudební studio ZUŠ | Stanislav Boloňský
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Podzim v MC Rožálek | Eva Tluková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.