Mateřské centrum Rožálek


Od letošního podzimu jsme do harmonogramu MC Rožálek zařadili nový kroužek -VÝTVARNOU LABORATOŘ. Jde o kroužek určený především pro děti, které vydrží tvořit již bez maminek, od předškolkového věku až po školáky. Obtížnost je vždy věku přizpůsobena, starší pomáhají mladším. Děti si vyzkouší mnoho výtvarných technik - keramiku, enkaustiku, výrobu mýdel či svíček a mnoho dalšího. Výtvarná laboratoř probíhá každou sobotu od 9.30 do 11.30, maminky mohou v klidu připravit oběd, jejich děti tvoří :-)

Jedním z výtvorů Výtvarné laboratoře byly i lampiony - ty si děti mohly vyzkoušet 11. 11. na již třetím ročníku Svatomartinské lampionové cesty. Po procházce svíčkami označenými roztockými ulicemi čekala na děti sladká odměna, na jejich doprovod pak svařené víno.

Více než padesát členských organizací Sítě mateřských center společně oslavilo Světový den dětí v rámci celoroční kampaně Křídla a kořeny naší rodiny. Oslavy probíhaly napříč Českou republikou v průběhu celého listopadu. Ve čtvrtek 20. 11. se slavilo ve 41 mateřských centrech formou Dne otevřených dveří - „Přijďte pobejt“ s doprovodnými programy. Mateřské centrum Rožálek se do kampaně s radostí zapojilo a na Světový den dětí jsme nabídli návštěvníkům vstup na oblíbený kroužek BATOLÁTKA zdarma. Více informací o akcích pořádaných MC Rožálek najdete na webových stránkách www.rozalek.cz

Václava Bromovská,
Eva Tluková a Simona Mádlová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.