Město by mělo zvýšit investice do silnic

Za poslední roky se v investicích do silnic udělal kus práce. Skromně poznamenám, že jsem na tom snad měl také kus zásluh. Bohužel od roku 2016 už nejsou silnice až takovou prioritou, což je patrno z rozpočtu města.

V kapitole silnice je letos „pouze“ necelých 14 milionů korun, což je ale mnohem méně než v roce loňském. Navíc dva miliony byly proplaceny z rozpočtu 2016 za ulice, které byly stavěny na sklonku roku 2015. Jenže tyto dva miliony nyní v rozpočtu chybí a pevně věřím, že to nebude na úkor komunikací na Žalově, kde si nový povrch bezpochyby zaslouží nejvíc (mluvím o ulicích Pilařova, Příčná, Krásného a Mühlbergerova). 

Zapomínat bychom ale neměli na různé spojky a menší komunikace, které vypadají například jako ulice Horova na obrázku.

Horova ulice

Dalšími adepty zralými na rekonstrukci jsou ulice Járy da Cimrmana, Plzeňská, Zeyerova aspoň ve své horní části, Za Cihelnou, V Úvoze, Na Vyhlídce a řada dalších kratších ulic, které  ještě nemají pevné povrchy. Nicméně je třeba se podívat i na komunikace, které sice pevný povrch mají, ale ten připomíná spíše tankodrom – příkladem za všechny můžeme uvést ulici Legií. Proto budeme navrhovat v rámci přípravy rozpočtu na rok 2017 výrazné navýšení rozpočtu této kapitoly.

Bohužel se však zdá, že vedení města má nyní jiné rozpočtové priority, ale třeba se časem karta obrátí.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Tankodromy Roztoky

Pane Jandíku, můžete zmínit i Václavskou, nikdo Vás obviňovat z prosazování vlastních zájmů nebude. Ta ulice je tak hrozná, že její stav nelze zpochybnit.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.