Město má novou vyhlášku o ochraně nočního klidu

Významným počinem květnového zastupitelstva se bezpochyby stalo schválení obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností. Přijatá obecní norma vzbudí jistě debaty, namnoze vášnivé. Zastánci bezuzdné svobody (hlavně pro ně samé...) už začali šturmovat na poplach.

Je to zbytečné. Vyhláška stanovuje mantinely a říká, že v neděli po celý den a v ostatní dny od dvacáté večerní do šesté ranní by se v naší obci neměla sekat tráva hlučnými sekačkami a křovinořezy, nemělo by se řezat kotoučovou či motorovou pilou, neměly by kvílet rozbrušovačky a hučet kompresory, o střelných zbraních a pyrotechnice nemluvě. Rádi bychom šli civilizovanou cestou, kterou před námi nastoupily mnohé jiné obce a která funguje dílčím způsobem i u nás, v Roztokách. Při projednávání vyhlášky v zastupitelstvu se mi velmi líbil příspěvek kolegyně Frindtové o tom, jak se v části Solníků dokázali obyvatelé domluvit a hlučné činnosti si v určitě časy sousedsky zapověděli.

Sousedskou domluvu želbohu nelze aplikovat na celé Roztoky. Věřím, že i když většina sousedů se na klidném soužití domluví, existuje stále dost spoluobčanů, kteří po hlučné sekačce či brusce sáhnou třeba i v době nedělní poobědové siesty.

V odůvodněných případech může výjimku z ustanovení vyhlášky udělit starosta.

Celé znění vyhlášky, která začne platit v polovině června, naleznete na městském webu.

Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.