Městská knihovna informuje

V minulém roce jsme do knihovny získali 862 knih, máme přes 800 čtenářů, kterým jsme půjčili přes 29 000 knih domů, uspořádali jsme 8 autorských čtení, přednášek a seminářů, za což patří největší poděkování lektorům.

Pětkrát jsme se v knihovně smáli s Davidem Zahradníkem a šestkrát Adéla Chvojková četla dětem, oběma bych chtěl poděkovat za trpělivost a skvělou práci, kterou u nás odvádějí.

Nabízíme vám zkrácený výběr ze 121 nových knih zakoupených do městské knihovny během měsíce prosince 2014, více informací v katalogu knihovny: knihovna.roztoky.cz -odkaz Katalog - seznamy a novinky.

Beletrie

Clarke, S. Jeho Veličenstvo Bertie (Víte, kdo jako úplně první vystoupal na Eiffelovu věž? Kdo si nechal ušít první smoking a proč?) 

Devátá, I. Radši nekoukat (Kniha fejetonů o lásce, vztazích, nemocech, běžném životě a třeba i bulváru.)

Moriarty, L. Manželovo tajemství (Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý.)

Detektivky

Sigurdardóttir, Y. Plavba smrti (Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná!)

Margolin, P. M. Uprchlík (Další případ obhájkyně Amandy Jaffeové. Tentokrát má obhajovat Charlieho Marshe, obviněného z vraždy člena Kongresu, Arnolda Popea ml., s jehož manželkou měl poměr.)

Vondruška, V. Ďáblův sluha (Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc.)

O těchto i dalších knihách se dozvíte více informací na webových stránkách nebo v MK.

Program na leden:

13. 1. Smích (vstupné dobrovolné 50 Kč, začátek 18.30)

21. 1. Čtení s Adélou - Slonům vstup zakázán, pro děti od 3 do 6 let začátek v 16.15 (zdarma)

22. 1. Prezentace a jak ji zvládnout, od přípravy až po mluvený projev. Jak si poradit s prezentací ve firmě, na co nezapomenout a na co si dát pozor při přípravě i samotné prezentaci. Přednášející: Lenka Švecová, jednatel firmy ABRENA Solution, působí jako mentorka a vedoucí sekce v neziskové organizaci Business & Professional Women Praha II (zdarma od 10.00 do 12.00)

27. 1. Jak se daří českému králi? Vymřeli opravdu všichni Přemyslovci? Můžeme potkat potomky Karla IV.? Jak a kde žijí potomci českých králů dnes? Přednáší Mgr. Petr Nohel (vstupné dobrovolné 50 Kč, začátek od 18.30)

Na únor připravujeme:

4. 2. Čtení s Adélou (16.15-17.15)

10. 2. Smích (18.30)

17. 2. Léčivá moc konopí (18.30)

18. 2. Čtení s Adélou (16.15-17.15)

19. 2. Jak komunikovat s dětmi, aby se rozvíjely a byly samy sebou (10.00-12.00)

Více informací na webových stránkách knihovny či ve facebookové skupině Roztocká kultura (https://www.facebook.com/groups/711785835577674/)

Za městskou knihovnu
Mgr. Michal Špaček

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Městská knihovna informuje | Michal Špaček
Městská knihovna informuje | Michal Špaček
Městská knihovna informuje | Michal Špaček
Městská knihovna informuje | Michal Špaček
Městská knihovna informuje | Michal Špaček

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.