Městská rada 20. července

Radní se sešli 20. července a probrali se poměrně obsáhlou agendou. V ni nechyběl avizovaný odchod šéfa správy a rozvoje města p. Poláka, problematika žalovského hřiště, jehož sousedé si opakovaně stěžovali na hluk z provozu, aktivita směřující k výstavě opičí dráhy v ulici Na Vyhlídce a nesouhlas některých obyvatelů této lokality s její výstavbou. Rada se usnesla pozvat na svoji příští schůzi iniciátora podniku p. Kolcuna a požádat o více informací.

Velmi zajímavým bodem jednání bylo vystoupení několika skupin roztockých architektů. Ti zvítězili se svými miniprojekty na vylepšení roztockých náměstíček, zákoutí a jiných dosud přehlížených kousků města. Jmenujme například Procházkovo náměstí, Husovo náměstí, dobrý nápad na mobilní knihovnu na náměstí Tyršově (třeba spojenou s pohověním v houpací síti) či zkrášlení spojky mezi Obránců míru a Solníky. Radním se líbila nápaditost a erudice, s jakou architektonické ateliéry k práci přistoupily. Teď už jen najít dost finančních prostředků na uvedení plánů a představ do života. Věřme, že v roce 2017 se nám to alespoň z části povede.

Místostarostka M. Šlancarová představila radním výsledky dotazníkového šetření, které mapovalo sociální a zdravotní potřeby roztockých seniorů a do kterého se zapojilo již 89 seniorů. Dům pro seniory je sice hudba budoucnosti a v tomto volebním období stát jistě nebude, ale shromážděné podklady budou užitečné při jeho plánování. Naši spoluobčané v seniorském věku by uvítali například pohotovostní službu v Roztokách, zdravotní středisko s bezbariérovým vstupem a se službami více lékařů na jednom místě.

Rada kvitovala s povděkem práci dr. Jiřího Plachého, historika, který vydal na náklady města knížku útlou, ale hutného obsahu. Jmenuje se Roztoky proti totalitě a pochvalně ji recenzoval Stanislav Boloňský již v minulém Odrazu. Nyní je tato zajímavá práce k zakoupení za 112 Kč na radnici.


Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.