Milí čtenáři, vážení spoluobčané

na počátku nového roku si dovoluji výjimečně vstoupit do úvodníku, který je jinak výsostným prostorem odpovědného redaktora. Ráda bych vám jménem redakční rady poděkovala za přízeň a čas, který jste v uplynulém roce Odrazu věnovali, ať už jako čtenáři či přispěvatelé.

Doufám, že i letos najdete na stránkách Odrazu vše, co vás zajímá, co potřebujete vědět. Jaký bude Odraz? Stále stejně liberální, tedy umožňující svobodu názoru jednotlivce. Setkávám se s otázkou, nejen já, ale i ostatní členové redakční rady, zda Odraz musí otisknout vždy všechny názory a komentáře, tedy i ty, které někoho urážejí a na první pohled jsou pravdě na hony vzdálené.

Existují dva základní přístupy, jak vytvářet obsah městského časopisu. Buď to může být hlásná trouba vedení radnice, bez možnosti otisknout jiný názor, než je ten, který má vedení města. To je ta jednodušší cesta. Ostatně v tomto duchu vychází řada městských periodik, i v Odrazu v minulosti došlo k několika málo excesům. Důsledkem toho bývají opoziční tiskoviny, což ve finále s sebou přináší mnohem víc útočných článků a kydání špíny. I to si Roztoky již zažily.

Nebo městské periodikum může být otevřeným prostorem, kdy bez cenzur otiskne názory všech občanů. Tento přístup samozřejmě vyžaduje odvahu vedení města a schopnost naslouchat i odlišným názorům. Vítána je samozřejmě konstruktivní kritika. Ta může přinést pozitivní posun. Přístup hulváta a demagoga s pocitem "to sem jim to nandal", nic neřeší! To ale většinou neví jen sám pisatel.

Já osobně jsem přesvědčená o tom, že otevřený, liberální Odraz je sice tou náročnější, ale správnou cestou, kterou si čtenář-občan zaslouží, a že si sám velmi dobře udělá svůj názor na toho kterého autora.

Na závěr bych vám ráda jménem redakční rady popřála úspěšný rok 2017 a těšíme se na setkávání s vámi na stránkách Odrazu.


Ing. Eva Frindtová
předsedkyně redakční rady a zastupitelka za TOP 09

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.