Milí voliči, je po volbách, vlezte nám na záda

Tak takhle nějak museli uvažovat „přátelé" z roztocké ČSSD. Voliči, a to zejména ta část z nich, která se rozhodla věnovat jim svůj hlas, je jako obvykle okamžitě po volbách přestali zajímat. Co na tom, že voliči rozhodli, koho si v zastupitelstvu města přejí a koho pro změnu nikoli. Zvolili kandidáta, kterému logicky vzato věří, a dali mu tolik důvěry, že ho posunuli ze čtvrtého místa kandidátky na místo první. To si ovšem dovolili opravdu přespříliš, od toho tu přece nejsou. Strana, respektive její představitelé, přece nejlépe vědí, kdo ji má zastupovat. Nějaký voličský názor, kdo by se o něj zajímal... Ještě že jsou k dispozici zákulisní tahy a tlaky, jak výsledky voleb opravit podle jejich představ.

Ono by mi to v zásadě mohlo být jedno, tuto stranu jsem nevolil ani jednoho ze zainteresovaných pánů osobně neznám a v souladu s pořekadlem o jedné vlaštovičce, která jaro nedělá, věřím, že jeden zastupitel toho taky moc nenadělá.

Jenomže zároveň vím, že by to nemělo být jedno nikomu, a zejména ne těm, kteří svými hlasy o něčem svobodně a demokraticky rozhodli, a hele, ono je to najednou úplně jinak. Právě to, co zde ČSSD předvedla, má za následek, že se mnoho lidí ptá: „Jsou ty volby vůbec k něčemu? Má vůbec cenu k volbám chodit?"

Rozhodně má, a hlavně má cenu si pamatovat, jak se kdo k výsledkům voleb staví, jak respektuje vůli voličů, jak dává najevo svou úctu k nim. Opravdu dovolíme, aby nám zase vládli ti, kteří žijí v naprostém bludu, že moudrá strana ví lépe než nemoudrý občan, kdo je pro něj nejlepší? Pamatujme si to, až zase budeme řešit, zda k té urně jít a jaké jméno do ní vhodit. A zdaleka se to netýká jen voleb komunálních....

Petr Rada

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.