Mimořádné zastupitelstvo trhlo časový rekord

Vzhledem k tomu, že na zářijovém jednání limit pěti hodin pro projednání všech navržených bodů nestačil, pan starosta svolal na 5. října zastupitelstvo mimořádné.

Těsná nadpoloviční většina zastupitelů zvládla vše potřebné projednat za necelé tři hodiny. Diskuse byla konstruktivní a věcná.

Správu bytového fondu

Zastupitelé diskutovali o možnostech zajištění správy bytového a nebytového fondu města vlastními silami. V pořadí již druhá společnost, která služby pro město zajišťuje, se totiž neosvědčila, o čemž jsem čtenáře informovala v minulém čísle Odrazu.

Zajištění skalního masivu v serpentině

Zastupitelé schválili smlouvu o spolupráci mezi městem Roztoky a Krajským úřadem Středočeského kraje. Obě strany se ve smlouvě zavazují ke spolupráci při sanaci skal v serpentině. Město připraví projektovou dokumentaci včetně vydání stavebního povolení. Na samotném zajištění stavebních objektů, které slouží k zabezpečení silnice a chodníků, se bude finančně spolupodílet město Roztoky i Středočeský kraj. Smlouvu musí ještě odsouhlasit Rada Středočeského kraje a podepsat hejtman.

Pořízení nového herního prvku

Vzhledem k požadovaným vysokým standardům - tropickému dřevu, nerezové oceli a vysoce kvalitnímu plastu - byl zúžen počet firem, které byly schopny takovou kvalitu nabídnout. Variantu levnějšího a dražšího řešení projednávali na svém dřívějším zasedání radní. Z důvodu každodenního využívání hřiště mnoha dětmi rozhodli o poptání prvku v nejvyšší možné kvalitě, s čímž koresponduje také cena - cca 750 000 korun. Firma, která podala nejlepší nabídku, se ve smlouvě zavázala k záruce 10 a půl roku. Běžná záruční doba společností, které nepoužívají tropické dřevo, je 5 let. Finanční výbor doporučil zastupitelstvu, aby byl postup při zadávání podmínek zkontrolován, s čímž zastupitelé jednomyslně souhlasili.

Marie Šlancarová
místostarostka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.