Místostarosta René Šefr byl odvolán

Na jednání Zastupitelstva města dne 19.12.2012 byl na návrh ODS ze své funkce odvolán místostarosta René Šefr.

Jako důvod byla uvedena "celková ztráta důvěry místního sdružení ODS Roztoky v jeho osobu a jeho kroky na městském úřadu i v oblastní politice. Dalším důvodem je úspora finančních prostředků ve výši 0,5 mil. Kč ročně vyplývající z navrhované změny v uspořádání politických funkcí ve vedení města Roztoky."

Zároveň došlo ke změně v radniční koalici, kterou rozšířilo sdružení Netřesk. Za něj nově v městské radě namísto René Šefra usedne Jaroslav Drda. Město nebude mít nadále dva uvolněné ("placené") místostarosty, ale pouze jednoho. Tím zůstává Stanislav Boloňský. Druhý místostarosta je neuvolněný a stal se jím Roman Jandík.

Nová koalice uzavřela i novou koaliční smlouvu, kterou přinášíme v příloze tohoto článku.

Neuvolněný místostarosta nevykonává funkci "na plný úvazek", ale vedle svého normálního zaměstnání a nebere za ni běžnou mzdu, ale pouze odměnu v menší výši, o které rozhoduje zastupitelstvo města.

PřílohaVelikost
koalicni-smlouva.pdf632.43 KB

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Celková ztráta důvěry?

Dobrý den,

co si mám představit pod celkovou ztrátou důvěry ODS k odvolanému místostarostovi? Vyjádřil se veřejně ke svému odvolání? Tak podstatná změna by si zasloužila větší vysvětlení.

Jak dojde k úspoře cca 41500,- Kč měsíčně? Taková byla jeho měsíční odměna?

JM

Odpověď

Dobrý den přeji,

ohledně odměny, tak Vámi uváděná částka je cca hrubá mzda, ke které je ale nutné přičíst odvody na straně zaměstnavatele a provozní náklady (telefon, benzín, atd..). Mzda je dána ze zákona tabulkou.
Odměnu (nikoliv mzdu) neuvolněného místostarosty určí zastupitelstvo (odhad cca 10 tis. Kč), bude však řádově nižší než byl plat uvolněného místostarosty. Úspora půl milionu je tak hrubým odhadem, ale myslím si, že realistickým.

Ztrátou důvěry rozumějte stav, kdy místní sdružení ODS Roztoky opakovaně nesouhlasilo s některými kroky a prací kolegy Šefra, což se samozřejmě stát může a není na tom nic neobvyklého. Všechny podniknuté změny budou pevně věřím pro Roztoky i ODS pozitivní změnou.

Přeji Vám úspěšný vstup do nového roku.

Roman Jandík

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.