Mladí hasiči Roztoky v roce 2013

Náš kroužek při Sdružení dobrovolných hasičů Roztoky byl založen v roce 2011 a navštěvují ho kluci a holky ve věku zhruba od sedmi do deseti let.

Vloni jsme začali jezdit na první soutěže a letos už jsme se rozjeli naplno. V březnu jsme se zúčastnili Uzlové štafety v Bratřínově, v květnu Májového závodu ve Středoklukách, v říjnu závodu celostátní hry Plamen v Jílovišti, kde jsme obsadili krásné 7. místo, a v listopadu Orientačního běhu mladých hasičů v Cholupi-cích. V dubnu jsme si uspořádali vlastní soutěž O putovní zlatou proudnici a v červenci jsme vyrazili na báječné týdenní soustředění do jižních Čech. Vypomáháme také dospělá-kům při různých hasičských prezentacích a ukázkách. Na všechny akce s námi jezdí vedoucí a většinou i náš fanklub věrných mamin a tátů. Soutěže mají vždycky výbornou atmosféru, protože je připravují lidé, které to baví a dělají to rádi.

Naše schůzky se konají jednou týdně, většinou venku na hřišti TJ Sokol, pokud počasí přeje. Trochu se učíme hasičinu, trochu závodíme a taky získáváme praktické vědomosti třeba o první pomoci, o orientaci v terénu, o tom, jak zvládat nebezpečné situace, jak jim předcházet, a hlavně jak si navzájem pomáhat a dobře fungovat jako parta.

Pokud se k nám chcete přidat, podívejte se na naše webové stránky http://omhroztoky.webnode.cz nebo kontaktujte našeho vedoucího Kamila Valeše na e-mailu omhroztoky@seznam.cz či na telefonním čísle 739 697 879. A klidně se přijďte na některou naši schůzku podívat, jste srdečně zváni.

Kolektiv Mladých hasičů Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Školní okénko | Věra Zelenková
Nové hudební studio ZUŠ | Stanislav Boloňský
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Mateřská škola Spěšného informuje | Kolektiv MŠ Spěšného

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.