Mladší mládež rozvíjí své schopnosti

Dobrý den. Jsme juniorská skupina PAPRSKY. Co děláme? Čteme příběhy, dělíme se o naše myšlenky, něco si vždy vytvoříme nebo si něco zahrajeme a také plánujeme a připravujeme dobré skutky (např. divadlo pro děti, sběr odpadu, krmení zvířátek v lese atd.). Snažíme se o zlepšení města Roztoky, např. jsme uklízeli kolem cesty ke šraňkám a našli jsme tam hodně plechovek, cigaretových nedopalků, lahví, kapesníků, igelitových sáčků, plastových kelímků a skla.

Víte, jak dlouho se co rozkládá?

Papírový kapesník 2-4 týdny, slupka od banánu 3-4 týdny, jadřinec od jablka 2 měsíce, kůra od pomeranče 6 měsíců, cigaretové nedopalky 10-12 let, hliníková plechovka 200-500 let, plastové lahve 450 let, plastové tašky 200-1000 let, sklo se nerozkládá.

Snažte se, prosíme, i vy o zlepšení města Roztoky. Zabraňte, abychom se topili v odpadu. Neodhazujte odpad do přírody a třiďte ho - bude lépe.

Denní tábory

Poslední denní tábor byl super. Téma bylo vesmír a Země. Bavili jsme se o tom, jak je vesmír veliký, a snažili jsme se porozumět tomu, jak je v něm vše propojené. Potom byl moc dobrý oběd. Měli jsme menší kvíz a také jsme znázorňovali vzdálenost planet od Slunce v centimetrech. A složili jsme básničku

o planetách.

PLANETY

MERKUR přijal návštěvníka, než vstoupil, spadl do horkého mlíka.

VENUŠE je velká, malá, teplá je i proměnlivá, plynatá i neplynatá, horká je moc a rádi ji máme dost.

ZEMĚ je náš svět, ve vesmíru krásný květ.

MARS je dobrá čokoláda, bez železa člověk strádá.

JUPITER je vážně obr, ztratil by se tam i bobr. SATURN je velký, už nenosí plenky.

URAN je velký dobrák, daleko je od Slunce. Na Jupiter to on nemá, ale na nás určitě. Je to malovelká země a můj velký kamarád. Své měsíce si střádá, jako my své přátele, a to je vážně veselé.

NEPTUN to je planetka, blízko Pluta jednotka.

PLUTO je jen malý měsíc, vypadl z osy slunečné. Skončil 4 metry od nás a to je vážně výjimečné.

Na příští tábor plánujeme téma HUDBA. Jsme junioři ve věku 10-13 let a je mezi námi i 1 vedoucí. Můžete se také připojit. Kontakt: juniori-roztoky@seznam.cz; 607 237 210 (Irena).

účastníci juniorské skupinky Paprsky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.