Mnoho povyku pro nic?

Tak se asi ptali někteří občané Roztok (i okolních obcí), když 13. ani 14. října prakticky nepocítili avizované potíže s dodáváním pitné vody. Musím přiznat, že jsem 14. října ráno značně znervózněl, protože voda z kohoutku stále tekla. S velkou úlevou jsem se dozvěděl, že oprava již úspěšně a velmi rychle proběhla. Pro informaci uvádím přibližný časový průběh akce:

13. 10. ve 22.00 hod. - uzavření vody u vodojemu a vypouštění potrubí na potřebnou hladinu;

■ ve 23 hod. zahájení vlastní demontáže starých armatur;

14. 10. ve 3.30 hod. dokončení montáže odtokové části, kontrola, začalo napouštění vody do potrubí;

■ v 5.00 hod. dokončena i montáž nátokové části;

■ kolem 8 hod. obnovena dodávka vody i do sousedních obcí.

Rychlost prací umožnila zejména výborná příprava po stránce technické, logistické i organizační. SčVK posílil pracovníky v Roztokách o montéry a specialisty podniku. Místní pracovníci věc pečlivě připravili od technických detailů až po nácvik montáže. Takováto zásadní oprava není běžná ani u tak velkého podniku, jakým náš provozovatel je, a v Roztokách a okolí asi nemá obdoby. Proto k ní všichni přistupovali s respektem a opatrností. Nikdo nevěděl, jaké komplikace mohou nastat se starými armaturami, navazujícím systémem apod., byly i oprávněné obavy ze zhoršeného počasí. Proto také bylo připraveno náhradní zásobování pitnou vodou. Nakonec vše dobře dopadlo a na mnoha

místech občané opravu prakticky nepocítili. Zbyly jen zásoby vody, kterou jsme si opatrně připravili, ale i ta se dala dobře využít. Pracovníkům SčVK děkujeme za dobře odvedenou práci Oprávněná výtka, kterou jsem zaznamenal na adresu města, byla, že se občané o ukončení opravy dozvěděli pozdě. MěÚ sice zajistil publikování informace na webových stránkách města kolem 10. hodiny a pro ty, kteří urgentně potřebovali informace, byl také k dispozici dispečink provozovatele, ale situace připomněla vedení města, že nám chybí plošné médium pro rychlou informaci občanů, např. místní rozhlas nebo nějaký modernější systém. Vedení města se tímto nově připomenutým úkolem bude zabývat. 


Martin Štifter

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.