Módní přehlídka jako forma benefice

Na improvizovaném pódiu se pyšně natřásají modelky v luxusních, ručně šitých šatech. Vzduchem létají finanční sumy - to se zájemci o koupi šatů předhánějí, kdo v dražbě víc přihodí.

Vyvolávací cena je pět set korun, ty nejdražší nakonec vyskočí s cenou až na 750 korun. Celkem se takto prodá devatenáct kousků a dohromady utrží slušných 10 500 korun. Akce se konala na zahradě u nového domu sdružení Roztoč v Jungmannově ulici. Modelkám bylo šest sedm let a byly to dívky z tanečního kroužku Po špičkách vedeném Zuzanou Smugalovou.

Tato taneční přehlídka spojená s dražbou originálních dívčích šatů byla poslední akcí z cyklu „Stavíme roztočí dům společným tancem, hudbou a divadlem“. Sdružení takto originálně vybrané peníze použije na dokončení svého nového sídla. Na jeho vybavení ještě schází zhruba sto tisíc korun, aby od září mohl nový dům i s přilehlou zahradou začít fungovat pro kroužky a dílny.

Šaty z darovaných látek šily Lenka Svobodová s Jitkou Tichou. Nejrůznější kytičky -brože zase z darovaných vln háčkovaly Alžběta Svobodová, Alžběta Tichá, Josefina Tichá a Zuzana Strnadová. O výsledná umělecká díla byl zájem i mezi maminkami, na místě si je objednávaly ve svých velikostech.

„V tuto chvíli máme jedenáct objednávek a další stále přicházejí,“ říká spokojeně předsedkyně sdružení Jitka Tichá. „Látky jsme dostávali v průběhu mnoha let především z různých dědictví. Většinu z darovaných látek používáme na výrobu kostýmů na masopust, ale ty krásné starodávné jsme si schovávali na vzácnější příležitost.“

S nápadem ušít šatičky a udělat taneční módní přehlídku přišla Lenka Svobodová. „Látky, vlny a krajky nám byly často darovány i s příběhem člověka, který je léta vlastnil. Chceme prostřednictvím šatiček vyprávět příběhy dárců dětem,“ uvedla Svobodová.

Václav Dolejší

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.