Muzejní noc láká zkusit sochaření, neděle je svátkem hudby

Přijměte naše pozvání a staňte se tvůrci velkého sochařského díla. Jedinečnou příležitost podílet se na vzniku sochy, kterou vytvoříte společně, nabízí Muzejní noc. Ve Středočeském muzeu v Roztokách začíná v sobotu 10. června v 17 hodin vernisáží 24. Letní keramické plastiky v areálu zámku. Sochařská díla a instalace z keramiky a porcelánu vám představí téměř 30 umělců. Kromě známých jmen jako je Šárka Radová nebo Jindra Viková, se setkáte s jejich mladými, nadějnými kolegy a hosty z Německa, Slovenska a Japonska.

Letní keramická plastika 2017

Jejich díla se stanou inspirací k tvorbě návštěvníků Muzejní noci. Po komentované prohlídce výstavy Letní keramická plastika můžete během Muzejní noci vnést svůj rukopis a nápad do vznikajícího díla. Socha dostane své místo mezi vystavenými díly renomovaných sochařů v zámeckém areálu.

V rámci Muzejní noci zavítáte také na výstavu Bratři v triku, Grafičanka, Klobouky a Jmenuji se Sajetta a prohlédnete si zámecké expozice a do ateliér Zdenky Braunerové v romantické náladě letního večera.

V neděli 11. června bude znít zámeckým areálem koncert Komorního filharmonického orchestru se sólistou Václavem Hudečkem. Začíná v 17 hodin. Podrobnosti o víkendovém svátku umění, hudby a Muzejní noci najdete v příloze. Těšíme se na vás!

Daniela Kupsová

Svátky hudby Roztoky - Václav Hudeček

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.