Muzicírování s Mužičkou v Roztokách

Velikonoce jsou za námi, ale přesto bychom se chtěli podělit o malý zážitek ze začátku velikonočního týdne. Podle lidové pranostiky jsou dny na začátku Velikonoc (po Květné neděli) určeny k přípravě na nadcházející svátky, především k jarnímu úklidu domácnosti. Na Šedivé úterý se dříve vymetaly pavučiny a saze z komínů. Letošní úterý však nebylo v Roztokách šedivé, šeď vystřídaly pestré barvy hradišťských krojů a pestré tóny moravských lidových písniček.

V úterý 22. března, kdy se slaví Světový den vody, přijela naše studentská cimbálová muzika. Nejprve jsme pro děti v žalovské škole zahráli, společně jsme si zazpívali i zatančili na hudební dílně Voda, voděnka. Pro roztocké seniory jsme v pozdním odpoledni uspořádali sousedské posezení u cimbálu v Zasedací síni městského úřadu.

Velkou inspirací pro nás byla voda -ústřední motiv celého dne. S našimi písničkami o ní jsme společně oslavili tento svátek a přivítali jaro. Děkujeme městu za poskytnutí podpory celé akci, společnosti Letiště Praha, a. s., za podporu činnosti muziky v programu Dobré sousedství a šikovným kuchařkám za přípravu občerstvení.

Muzička se těší na další plánovanou cestu do Roztok. V neděli 24. dubna doprovodíme taneční dílnu sdružení Roztoč. Určitě bude čas si i zazpívat a příjemně posedět. Těšíme se na vás.

Za cimbálovou muziku Muzička

Marcel Ramdan

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.