Na kulturu a sport půjde letos 1 600 000 Kč

Zastupitelstvo města přidělilo již v loni v prosinci na podporu chvályhodných spolkových, sportovních, církevních i kulturních aktivit částku o sto tisíc korun vyšší než v roce předchozím.

Lednová rada souhlasila s návrhem kulturní komise (a jen velmi mírně ho pozměnila), zatímco návrh komise sportovní nechala zcela beze změny. Zastupitelstvo konané v lednu pak vyslovilo (podle zákona) souhlas s částkami vyššími než padesát tisíc. Těmi budou podpořeni sokolové, Roztoč, místní fotbalový klub, Svaz postižených civilizačními chorobami, rovných padesát tisíc korun podpory obdrží například roztočtí skauti. Z městského rozpočtu budou dotovány koncerty, divadelní představení, činnost Rožálku, vystoupení pěveckých souborů, ale i literárně-recitační večery komorní poezie či třeba tradiční pálení čarodějnic, podniky sportovní a turistické.

Podpory se dočká koncert konaný ve Středočeském muzeu ke čtyřicátému výročí založení Komorního orchestru Dvořákova kraje v květnu letošního roku či společná akce základní umělecké školy a originálního kytarového orchestru z Prahy.

Městská rada se rovněž rozhodla podpořit vydání publikace historika Jiřího Plachého. Ta bude pojednávat o roztockých občanech postižených komunistickým režimem.

Přehled částek přidělených spolkům a pořadatelům jednotlivých kulturních a sportovních akcí je zveřejněn na roztockém webu v sekci Kultura a sport.

Mgr.
Tomáš Novotný

místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.