Na Řivnáč již poosmé!

Je každoročním obyčejem Občanského sdružení Levý Hradec, že 21. srpen jest vyhrazen výstupu na bájný vrch Řivnáč, jehož účastníci vzdají hold svým předkům, kteří nikdy neváhali vystoupit na vrchol tohoto legendárního kopce, aby se pomodlili za trochu toho deště pro svá pole, zahrady i sady.

Současníci vystupují v tento den na vrchol nejen proto, aby uctili tento bohulibý obyčej svých předků, ale aby i vzpomněli vstupu vojsk Varšavské smlouvy, ježto jim i jejich otcům změnil či zkazil život.

Onen pěší výstup je vždy charakterizován rozvážným krokem, úsměvnou pohodou a přátelskými rozhovory. Na vrcholu Řivnáče se znovu otevře krajina s pohledem na horu Říp i na (nad blízkou Podmorání) vzkvétající skládku Regiosu, výsledek to lidského úsilí. Setkání je vždy zakončeno zpěvem vlastenecké písně Čechy krásné, Čechy mé.

Po sestupu se pak (jako vždy) účastníci uchýlí do restaurace Na Hřišti k přátelskému posezení, debatám plným jemné ironie i vzpomínek, jakož i za účelem kvalitního občerstvení.

A tak zveme své milé spoluobčany, členy i nečleny všelikých stran a hnu-tí,věřící i ateisty, přátele turistiky, tradic, humoru i ptákovin k účasti na této bohulibé akci konané ve čtvrtek 21. 8. v 18.00 hod. v Žalově.

Prezentace: v 17.30 v restauraci Na Hřišti. Prezentace je dle zákona o ochraně osobních údajů povinná. Každý účastník obdrží za trest Pamětní list!

Oděv a výstroj: pevná turistická obuv, nepromokavý plášť či bunda, cepín či hůl, vhodná pokrývka hlavy.

Program:

a) Tradiční soutěž o co nejrozvážnější krok

b) Projev předsedy OS Levý Hradec

c) Společný zpěv písně Čechy krásné, Čechy mé.

KVALITNÍ OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO!!!

Ladislav Kantor
Občanské sdružení Levý Hradec

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.