Nabídka centra Lexik v roce 2014

Pedagogicko-psychologická poradna

Blíží se termín zápisu do základních škol a s ním i rozhodování, zda je váš potomek dostatečně připravený na každodenní vyučování nebo či nepožádat o odklad školní docházky. Nástup do školy je pro dítě důležitým mezníkem. Nastoupí-li do školy nezralé, bývá vystaveno dlouhodobé zátěži a jeho případná neúspěšnost ve škole může vést k rozvoji různých psychosociálních problémů.

Je tedy nesmírně důležité posoudit, zda je dítě na nástup do školy zralé. Zápis do prvních tříd takové vyšetření nenahrazuje. Posouzení odkladu by proto nemělo být pouze formální a doba, kterou případný odklad školní docházky dítěti poskytuje, by měla být využita pro stimulaci jeho dalšího vývoje. Pedagogicko-psychologická poradna Lexik nabízí poradenské služby a možnost certifikovaných vyšetření renomovanými specialisty. Základní vyšetření jsou v rámci projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy zdarma.

Jazykové kurzy

V Lexiku zahajujeme nové pololetí, a proto vás zveme na zápis do jazykových kurzů, který probíhá ve dnech 6.-31. 1. 2014. Nabízíme vám možnost naučit se bez zábran komunikovat v cizím jazyce a využít svoje znalosti při cestování nebo v profesním životě. V kurzech si můžete splnit svá novoroční předsevzetí a seznámit se se zajímavými lidmi.

V novém pololetí rozšiřujeme rovněž nabídku firemních kurzů. Pokud máte možnost vzdělávat se na pracovišti, můžeme vám tento způsob studia s našimi zkušenými lektory nabídnout. Rádi pro vás připravíme jazykové kurzy přesně na míru.

Příprava k příjímacímu řízení na víceletá gymnázia

Blíží se termín přijímacích zkoušek, na které vaše děti připravíme v Lexiku pod vedením zkušených lektorů. V průběhu sobotních kurzů se zkušená pedagožka zaměří na individuální potřeby každého účastníka. Vědomosti z kurzu pomohou dětem nabýt jistotu v příjímacím řízení.

Kurz fotografie pro dospělé

Od 29. 1. 2014 otevíráme kurz fotografování s lektorkou ing. Renátou Molovou. Pomůže vám zdokonalit se ve fotografování a získat praktické dovednosti, které můžete uplatnit nejen v osobním životě, ale i ve své profesi, např. při dokumentování firemních akcí, práci s webovými stránkami apod. Během kurzu budete mít možnost konzultovat své starší i nové fotografie, naučíte se dobře ovládat fotoaparát, seznámíte se s úpravou fotografií na počítači a získáte řadu dalších užitečných dovedností.

Více na www.lexik.cz ,vpřípadě zájmu volejte na 739 035 000, po 16. hodině na 733 643 641, nebo pište na info@lexik.cz

Za kolektiv Lexiku Mgr.
Lucie Součková, koordinátorka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.