Naše školka

Rozjeli jsme školní rok na plné obrátky a už se chystáme na období adventu a vánočních svátků. S dětmi jsme se sešli poprvé 3. září 2012 opět v plném počtu - 89 zapsaných dětí a 12 členů personálu. Děti se v odpoledních hodinách účastní kroužků angličtiny, výtvarného, bubnování a dramatického.

Do mateřské školy zveme divadélka, která nám svými pohádkami zpestří dopoledne, užili jsme si hudební vystoupení Jiřího Bílého o zvířátkách ze ZOO.

V říjnu jsme rádi přijali pozvání do ZOO Praha na den sponzorů - jsme totiž sponzorem urzona kanadského. Od rána do odpoledne jsme si užívali pozorování zvířat a jejich cvičení, např. lachtanů a prasete domácího.

Děti z oddělení Broučků a Koťat podnikly výšlap z Úholiček přes vyhlídku na Stříbrníku až do Žalova. Na jaře si ho zopakujeme a možná ještě v hojnějším počtu.

Od září jsme s dětmi jezdili na plavecký výcvik do Tuchlovic. Se staršími dětmi jsme navštívili ZUŠ, kde nás paní učitelka Pavlíková a malí hudebníci seznámili s různými hudebními nástroji.

S rodiči jsme se sešli na třídních schůzkách, abychom si sdělili vše potřebné a navzájem si odpověděli na otázky. Díky spolupráci s nimi máme pěkně uhrabanou a na zimu připravenou naši zahradu - svolali jsme se na tzv. listohrabání. Po setmění jsme si společně opekli buřtíky a s dobrým pocitem se rozešli domů. Děti potěší rodiče na třídních vánočních vystoupeních, kde předvedou, co se za těch pár měsíců již naučily. Společně si zazpíváme koledy, pochutnáme si na cukroví, vypijeme voňavý čaj a zaklepe na dveře nový rok.

Přejeme sobě i všem, ať si dokážeme každý den užít a hlavně prožít. My se o to budeme ze všech sil snažit.

Kolektiv MŠ Přemyslovská.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.