Návrhy změn v dopravě

Srpnové zastupitelstvo projednalo mimo jiné i zápis z posledního jednání pracovní skupiny pro dopravu. Jeho součástí byly i první ucelené návrhy na změny dopravního značení a MHD. Změny dopravního značení i změny MHD jsou vždy během na dlouhou trať. Město si je nemůže stanovit samo, ale musí o jejich realizaci jednat s dalšími partnery. Zastupitelstvo tedy správně navrhlo radě města, aby se z pracovní skupiny stala řádná komise rady. A rada jeho návrh realizovala, takže od 9. září se tedy z pracovní skupiny stala komise rady města. Zápisy z jednání této komise budou občanům k dispozici na stránkách města.

Pokud by se někdo chtěl seznámit i s výsledky práce pracovní skupiny, může se na ně podívat zde: http://calta.webnode.cz/dopravni-skupina/

Adresa naší pracovní skupiny doprava@roztoky.cz je nadále aktivní. Stala se adresou komise rady města a očekáváme zde nejen další návrhy občanů, ale i diskusi nad návrhy pracovní skupiny, které jsme předložili srpnovému zastupitelstvu. Můžete sem také zasílat informace o předčasném odjezdu autobusů ze zastávek. Zejména nás zajímá dodržování jízdního řádu na zastávce u nádraží směrem nahoru.    

Vít Calta
člen dopravní komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Úprava trasy linky č. 359

Nedá mi jinak, než reagovat na některé pracovní návrhy dopravní skupiny města Roztoky.

1) Linka č. 359 - návrh změny trasy může být zajímavý pro nově obsluhovanou oblast Palachovy ulice. Překvapuje mne však návrh zrušení současných zastávek Roztoky, Masarykova a Roztoky, Solníky, kde se cestující konečně naučili chodit k těmto polním zastávkám v území "nikoho" a využívat tak nové spojení. Přesunutím obou zastávek do jedné dojde ke zhoršení obslužnosti Solníků a naopak ke zlepšení obslužnosti míst cestujícím, kteří mají kratší docházkové vzdálenosti na zastávku Roztoky, Tyršovo náměstí. Je tedy pak velká škoda, že se opět vzdálí obsluha území Solníků. Po zřízení dalších tří nových zastávek dojde dle jednoduchého výpočtu jen těžko ke zkrácení jízdní doby, jak je uváděno v textu. Pro příklad použití nového návrhu trasy cestujícími ze Solníků uvedu časovou náročnost:
pěšky Ul. Felklova - nová zast. na ul. Masarykova - cca 5 min.
autobusem zast. Masarykova - nádraží - cca 7 min.
celkově tedy 12 minut, což bude mít za následek menší využití autobusu cestujícími z oblasti Solníků vzhledem k intervalu linky č. 359. Doba přesunu ul. Felkova - Tyršovo náměstí - cca 10 min. a k nádraží 15 min. Tyto docházkové vzdálenosti tedy linku č. 359 nijak nezvýhodňují.

Domnívám se tedy, že by bylo daleko účelnější zastávky Roztoky, Masarykova a Roztoky, Solníky ponechat ve stávající lokalitě a linkou nadále zajíždět blíže do Solníků a poté dále pokračovat navrhovanou trasou ul. Palachova a opačně.

2) Přednost zprava je skvělým pomocníkem pro zpomalení dopravy nejen v oblasti Solníků, dále bych navrhoval zřízení zpomalovacích prahů na dlouhých úsecích v této oblasti. Každý den se přesvědčuji, že rychlost 50 km/h je překračována zejména majiteli moderních sportovních vozidel. To, myslím, ocení zejména rodiče s malými dětmi.

3) Rychlost 30 km/h na viaduktem - tato záležitost mne velice překvapuje. Naopak bych tuto sníženou rychlost prodloužil do ulice Nádražní kolem autobusových zastávek Roztoky, nádraží, kde dochází velmi často k nebezpečným situacím. O předjíždění vozidel při zastavení autobusu v zastávce ani nemluvě. A to i přesto, že jsou zde umístěny dopravní značky "Zákaz předjíždění". Několikrát jsem byl takto málem smeten společně s několika dalšími spolucestujícími při cestě ze zastávky na nádraží.

Předjíždění autobusu

S tím autobusem je to smutné, ale žel je to dovolené:
http://www.vsechny-autoskoly.cz/diskuze.php?id=2603-autobus_na_zastavce

Taky jsem měl málem několik incidentů. Ta třicítka nejlépe z obou stran by byla vhodná.

Psal jsem maila na městskou policii, ta neodpověděla. A pan Čáslavka sice nakreslil, jak by to mělo být dobře, ale žel těžko změní aktuální situaci.

Předjíždění?

Čistě technicky - pokud autobus stojí v zastávce (např. i v Nádražní ul.), nejedná se o předjíždění ale o objíždění, takže navrhovaný zákaz předjíždění zde problém neřeší... ;)

a o víkendu jede Bus jen když jede vlak

Spojení s Prahou je tak jednou za půl hodiny, buď nejede nic nebo jede všechno najednou, jak za bolševika.
Bus celá 09 a celá 39 a za pár minut vlak. Trvá to přes 20 a je veřejné tajemství, že si tak oba dopravci kradou zákazníky kvůli dotacím.
Stačí posunout busy o 15 minut a dopravní obslužnost se zlepší málem o polovinu bez zvýšení nákladů. Bus, vlak, bus, vlak a víkend je vyřešený.
Nám co chodíme o víkendu do práce by to víc než pomohlo.

Trvá to přes 20 - let samozřejmě

a spojení o víkendu linkou 350 taky velmi často přes 20 minut, přijede se zpožděním 6 minut a neřeší to

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.